#
#
Агрофірма голови Кіровоградської ОДА не змогла подовжити договір оренди на понад 100 гектарів сільськогосподарських угідь
#

Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив без задоволення ухвалу господарського суду Кіровоградської області про відмову ТОВ «УкрАгроКом» у визаннні укладеною, між фірмою та Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області, додаткової угоди про поновлення договору оренди землі. Мова йде про 104,47 га на території Шарівської сільської ради Олександрійського району. Відповідна постанова суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Згідно матеріалів справи, 18 березня 2011 року між Олександрійською районною державною адміністрацією (орендодавець) та ТОВ "УкрАгроКом" (орендар)  було укладено договір оренди земельної ділянки строком на 5 років. До закінчення дії договору фірма повідомила Головне управління Держгеокадастру про намір поновити Договір оренди на що, у встановлений законом строк,  Держгеокадастр не оголосив про заперечення в поновленні даної угоди. При цьому фірма продовжувала користуватись земельною ділянкою.

 

Оформити свої право оренди фірма вирішила через суд, однак у серпні 2016-го Господарський суд Кіровоградської області своїм рішенням відмовив ТОВ "УкрАгроКом" в задоволенні позову про визнання договору поновленим,   виходив з того, що, незважаючи на відсутність протягом місяця після закінчення дії Договору оренди заперечень Орендодавця, сторони не укладали Додаткову угоду про поновлення дії Договору на той самий строк та на тих самих умовах, як того вимагає Закону України "Про оренду землі".

 

Через рік, наприкінці 2017 року ТОВ "УкрАгроКом" спробував оспорити дане рішення вказуючи на нововиявлені обставини - відсутність рішення Головного управління Держгеокадастру  у формі наказу про заперечення у поновленні договору оренди землі. Тим не менш Апеляційний суд, аргументуючи тим, що нововиявлена обставина не спростовує висновків суду першої інстації, повністю відмовив у задоволенні позову ТОВ "УкрАгроКом" щодо визанння укладеною між фірмою та Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області додаткової угоди про поновлення договору оренди 104,47 га землі.

 

Засновниками ТОВ "УкрАгроКом" значаться ТОВ «Агровіста», Надія Пилипенко та Любо Кузьменко. Кінцеві бенефіціарні власники – голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко та його батько, депутат Верховної Ради України Анатолій Кузьменко.