#
#
Апеляційний суд зменшив заставу для затриманого керівника кропивницького СІЗО через помилки слідчого судді
#

Апеляційний суд Кіровоградської області зменшив розмір застави, яку міг внести затриманий на хабарі начальник ДУ «Кропивницька установа виконання покарань (№14)», через помилки слідчого судді Ленінського райсуду, який обирав тому запобіжний захід. Про це йдеться у рішенні апеляційного суду, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, інформує Центр медіарозслідувань "Прозоро".


Скаргу на ухвалу Ленінського районного суду подала сторона підозрюваного. Суд просили застосувати щодо керівника виправної установи запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, а також визнати його затримання незаконним і негайно звільнити його з-під варти. Під час засідання, що відбулось 30 жовтня, захист підозрюваного наголосив, що у Ленінському райсуді не було доведено ризики, які могли б виникнути у разі обрання для нього запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою. Окрім того слідчий суддя, на думку адвоката, не надав оцінки одній із його заяв, що була подана в інтересах затриманого. У той же час прокурор наголошував, що суд першої інстанції повно та всебічно розглянув клопотання слідчого щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


У результаті колегія апеляційного суду вирішила задовольнити скаргу частково, побачивши порушення у діях слідчого судді, який визначав запобіжний захід для затриманого керівника кропивницького СІЗО. На думку суддів, їхній колега перевищив свої повноваження, оцінивши зібрані слідчими докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, хоча це мало відбуватись вже під час судового розгляду справи. Окрім того апеляційна інстанція вирішила, що слідчий суддя не обґрунтував необхідність застосування максимальної суми застави. Відтак під час засідання колегія вирішила зменшити суму застави для підозрюваного зі 128 до 32 тисяч гривень.
Згідно оприлюднених у реєстрі судових рішень даних, запобіжний захід начальнику СІЗО 20 жовтня обирав суддя Андрій Загреба.


Нагадаємо, 18 жовтня СБУ спільно з прокуратурою затримали керівника державної установи «Кропивницька установа виконання покарань (№14)» при спробі дати хабар прокурору, аби той "не помічав" порушень у роботі закладу. 20 жовтня затриманому керівнику було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб із можливістю внесення застави в розмірі 128 тисяч гривень. Через два дні після оскарження ухвали Ленінського райсуду в апеляції, підозрюваний у корупції вийшов на свободу. Наказом Мін'юсту, повідомляло "Без купюр", посадовця також було відсторонено від займаної посади.