#
#
Бізнес ймовірного голови Кіровоградської ОДА постраждав від місцевої рейдерської групи
#

Учора Кабмін погодив кандидатуру підприємця Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської ОДА. Призначення має підписати президент, проте інформація про ймовірного очільника Кіровоградщини активно обговорюється в мережі.

 

На засіданні Кабміну Міщенка, що має безпосереднє відношення до агробізнесу, питали про потенційний конфлікт інтересів у разі отримання посади в Кіровоградській області. Мова йде про чималі земельні наділи які обробляють фірми кандидата. Під час своєї промови підприємець повідомив – особи, що запропонували йому очолити ОДА запевнили, що конфлікту не буде, крім того власний бізнес він у разі чого передасть синові. Центр медіарозслідувань «Прозоро» вирішив детальніше придивитись до агробізнесу ймовірного очільника Кіровоградщини.

 

Сам кандидат під час представлення повідомив, що працює в агросекторі на Кіровоградщині вже 20 років. За даним з аналітичної системи Youcontrol, він є співвласником ТОВ «Агрокомплекс», ТОВ «Устинівський зернокомплекс», ТДВ «Устинівський райагрохім» (Кіровоградська обл.), ТОВ «Прайм Флорінг Компані», ТОВ «Агротехнологія», ОК «Обслуговуючий житловий кооператив «Лісовий затишок» (Київська обл.), ТОВ «Мисливське господарство Плисецьке», ТОВ «Плиски-Агро», СТОВ «Авангард» (Чернігівська обл.), ТОВ «Баловне» (Миколаївська обл.), а також власником ТОВ «Нива» (Устинівський р-н Кіровоградська обл.).

 

У ЗМІ деякі з цих підприємств відомі в контексті скандалу з Долинським комбікормовим заводом. Нещодавно поліція та прокуратура повідомляли про оголошення ексдиректорові заводу, депутату Долинської міськради Миколі Черкуну підозри у шахрайському заволодінні зерном, яке йому здали на зберігання аграрії. Серед постраждалих підприємств, які лишились без зерна, значаться ТОВ «Плиски-Агро» і ТОВ «Агрокомплекс». Їх ошукали на понад 11 тисяч тонн збіжжя вартістю 55,3 мільйонів гривень.

 

Раніше, у розслідуванні «Рейдерські історії Кіровоградщини під дахом ОПЗЖ», ми розповідали що завод мав відійти у якості боргу постраждалим фірмам. Проте землю і майно підприємства переписали на підставних осіб та перепродали. У схемі були залучені відомі депутати та держреєстратори. Наразі їх судять, справу веде ГПУ.

 

Що ж до фірм ймовірного очільника Кіровоградщини, то вони заявили позов і через суд намагаються стягнути з Долинського заводу втрачені кошти.