#
#
Депутатські приймальні, бюджетники, ГО-шки: хто і під що орендує комунальне майно Кропивницького
#

До завершення каденції міської ради Кропивницького сьомого скликання залишилось не так багаточасу. Чимало кандидатів вже обіцяють різноманітні покращення та аудити після виборів. Не чекаючи здійснення кандидатських обіцянок ми вирішили дослідити, як в мерії розпоряджались комунальним майном останні роки.

 

За інформацією управління комунальної власності міськради Кропивницького, станом на липень цього року 233 об’єкти комунального майна, а це площа у понад 40 тисяч квадратних метрів перебувають в оренді. З них 141 об’єкт переданий на платній основі, 92 – на пільговій. Повний перелік орендованого майна можна переглянути за цим посиланням.

 

 

Пільговики

 

 

Пільговими умовами, коли за користування комунальним майном не треба платити, чи стягується символічна гривня на рік, традиційно користуються навчальні заклади, структурні підрозділи міськвиконкому, регіональні представництва центральних органів влади. Зокрема, це обласні управління Нацполіції та СБУ, виконкоми районних рад, ЖЕО та інші.

 

Є й серед «пільговиків» громадські об’єднання та організації. Наприклад, приміщення у центрі міста по вулиці Дворцовій, 22-а наразі у користуванні місцевих організацій «Українська спілка ветеранів Афганістану» і «Спілка учасників бойових дій та ветеранів військової служби міста Кіровограда». Громадська організація «Щасливий пес», що опікується безпритульними тваринами, отримала для організації притулку вул. Ливарній,1 540 м.кв. Чимало громадських організацій-«старожилів» користуються комунальними приміщеннями ще з 90-х років. Зокрема 300 «квадратів» частини підвального приміщення будинку по вул. Героїв України, 16/17 з 1997-го року орендує міська громадська організація любителів авіації «Авіатор».

 

 

Депутатські інтереси

 

 

Комунальні приміщення здають і під депутатські приймальні. Депутат Рафаел Санасарян (обраний від «Радикальної партії Ляшка») орендує частину підвалу площею 45,1 м.кв. у будинку по вул. Космонавта Попова, 26, к.4. Орендна плата складає 676.5 грн на місяць.

 

Роман Розгачов («Батьківщина») організував прийом виборців у приміщенні будинку по вул. Вокзальна, 16 к.3. За 6.мк. платить 77.66 грн. на місяць.

 

Олександр Шамардін («Рідне місто») орендує за 322.36 грн на місяць 33.8 м.кв. по вул. Хабаровська, 7. За цією адресою розташований житловий будинок в якому депутат користується частиною першого поверху. 

 

І хоч термін повноважень депкорпусу нинішнього скликання добігає кінця, вказані обранці схоже впевнені у переобранні. Договори оренди укладені до 2021-2022 років. 

 

 

ТОП-орендарів

 

 

Найбільше «квадратних метрів» комунальних приміщень у низки навчальних закладів та приватних підприємств. Очолює 20-ку лідерів Класичний приватний університет, який орендує за понад 31 тис. грн. на місяць комплекс будівель площею 2031 м.кв. по вул. Левитського, 73.

Для виготовлення металовиробів та ремонту електропобутової техніки орендує 500 м.кв. по вул. Волкова, 5-в ПП «Трансгазбуд-СГВ». До бюджету підприємство сплачує 4860.3 грн на місяць. За даними з аналітичної системи Youcontrol, власницею фірми значиться Тетяна Вінницька, у минулому директорка транспортного підприємства «Олікс».

 

На четвертому місці ТОВ «Токен», котре отримало для господарських потреб 497 м.кв. по вул. Глінки, 1-д. Оціночна вартість приміщення 994 тис грн. Оренда обходиться у 4,1 тис. грн. на місяць. Засновником фірми вказаний Андрій Лейбенко, котрий на момент укладення договору оренди значився помічником міського голови. Ще низку приміщень підприємець орендує через ТОВ «Пронто-груп». Зокрема за приміщення площею 73,6 м.кв. по вул. Пацаєва, 6 сплачується трохи більше тисячі гривень на місяць, за 250 «квадратів» по вул. Соборній,20, що орендуються під кол-центр, 6721 грн. на місяць.

 

Значні площі орендують оператори мобільного зв’язку та «Укрпошта», Ощадбанк та інші.

 

Спортзал у приміщенні площею 260 м.кв. неподалік центру міста по вул. Зінченка, 1, з 2013-го року облаштувало Громадське об’єднання «Спортивний клуб «Будокан-Кай». Орендна плата складає 260 грн на місяць. Співзасновником клубу вказаний підприємець, нардеп ВР 7-го скликання, батько секретаря міськради Кропивницького Андрія Табалова Олександр Табалов. Вартість приміщення не вказана.

 

М’ясокомбінат «Ятрань», власником якого є міський голова Кропивницького Андрій Райкович, оформив у 2017 році оренду 50 м.кв. приміщення по вул. Поповича,7-б. На місяць за оренду складу надходить 993 грн.

 

 

 

ТОП-платників

 

 

Вартість орендної плати залежить від площі, місця розташування, вартості приміщення. Лідерами за сумою орендної плати є Класичний приватний університет, оператори мобільного зв’язку, Ощадбанк та інші. На місяць вони сплачують від 30 до 3 тис. грн. 

 

Анастасія Зубова