#
#
Держекоінспекція за два місяці оштрафувала ОСББ із Соколівки на 200 тисяч гривень
#

Господарський суд Кіровоградської області рішеннями від 4 червня та 10 серпня задовольнив позови Державної обласної екологічної інспекції до об'єднання співвласників багатоквартирних будинків «Колос» та зобов’язав останніх виплатити два штрафи на загальну суму 200,36 тисяч гривень. Відповідна інформація розміщена а Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Позовні вимоги  за першою справою були мотивовані здійсненням у період з 01 січня 2016 по 01 жовтня 2017  року забору підземних вод з власної артезіанської свердловини насосом ЄЦВ 6-6,3-85 без дозволу на спеціальне водокористування. Дані дії  були вчинені представниками ОСББ «Колос» на користь 320 жителів будинків по вул. Шевченка,  №54-64, №35-70 та вул. Шкільній, № 4-13 у селищі Соколівському. Варто зауважити, що за даними держреєстру юридичний та фізичних осіб – підприємців, «Колос» наразі обслуговує лише будинки 54-64 по вулиці Шевченка.

 

Під час судового засідання екологи наголошували, подібний несанкціонований водозабір  є порушенням вимог Водного кодексу України та тягне за собою цивільно-правову відповідальність у вигляді обов'язку відшкодування збитків. Враховуючи загальний об’єм добутої води -  36,79 тисяч м3, сума яку має компенсувати ОСББ складає 169,43 тисячі гривень.   

 

Враховуючи, що під час засідання відповідач не подав доказів відсутні вини у вчиненні правопорушення судом було прийняти рішення - позов задовольнити повністю. Стягнути з об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Колос» суму завданих збитків.

 

Рішення по другій справі Господарський суд прийняв 10 серпня. Згідно матеріалів справ відповідачем, ОСББ «Колос», забруднено земельну ділянку розміром 1,3 х 27 м та здійснено самовільний скид забруднюючих речовин у притоку ріки Сугоклея без дозволу на спеціальне водокористування із стічними водами. Відповідно до протоколу вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів встановлено забруднення по наступним речовинам: амоній обмінний 37,7 мг/кг, фон 29,8 мг/кг; нітрати 48,7 мг/кг, фон 30,6 мг/кг; сульфати 115,2 мг/кг, фон 84,4 мг/кг та  хлориди 53,0 мг/кг, фон 17,7 мг/кг.

 

Представник відповідача у своєму запереченні звернув увагу суду на той факт, що даний скид стічних вод у тому об’ємі, що було виявлено працівниками Держекоінспекції, утворився не лише за рахунок діяльності жителів ОСББ, а й за рахунок жителів навколишніх ділянок. Таким чином вина самого об’єднання та його керівника є недоказаною.

 

Суд однак даний аргумент не переконав і ОСББ «Колос» отримало другий свій штраф за три місяців, цього разу на суму 30,93 тисячі гривень.

 

У підсумку загальний обсяг штрафів, що були присуджені об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків «Колос» на користь Державної екологічної інспекції Кіровоградської області складає 200,36 тисяч гривень. Кінцевим бенефіціаром ОСББ значиться місцева жителька Олена Волошина, керівником Олена Курган.