#
#
Фірма новомиргородського депутата отримала від місцевої ради безконкурентних замовлень на майже 900 тисяч гривень
#

Починаючи з серпня 2016 року Новомиргородська міська рада віддала ПАТ «Райагротехсервіс» 47 безконкурентних замовлень на загальну суму 888,16 тисяч гривень. Відповідна інформація розміщена в системі ProZorro та доступна для опрацювання через модуль аналітики bi.prozorro.org.

 

Усі закупівлі проводились шляхом звітування про укладений договір. При цьому суми замовлень були досить дрібними – від 1,13 до 53,04 тисяч гривень. Серед придбаних міськрадою товарів продукти харчування, автозапчастини та щебінь.

 

Встигло підприємство попрацювати й над замовленнями інших місцевих  установ. Так три договори на поставку хліба, загальною вартістю 402,56 тисяч гривень, було укладено з відділом освіти молоді і спорту Новомиргородської РДА. До слова очолює цей відділ член виконкому Новомиргородської міськради Віктор Туз. Ще два «хлібні договори» на 105,5 тисяч гривень підписали з районним територіальним медичним об'єднанням (РТМО) "Новомиргородське" і один, на 750 гривень, з Територіальним центром соціального обслуговування Новомиргородського району.

 

Варто зауважити, за весь час роботи з ProZorro підприємство ні разу не отримувало підрядів в конкурентних закупівлях за участі інших представників бізнес-структур. Навіть на ті чотири допорогові закупівлі які оголошували замовники, свої пропозиції подавало лише ПАТ «Райагротехсервіс».  Єдині відкриті торги, куди окрім згаданої фірми подавався ще й ФОП Регеда Геннадій Вікторович, були відмінені через відхилення усіх тендерних пропозицій.

 

Керівником ПАТ «Райагротехсервіс», а заодно й власником 52% акцій даного товариства є Вадим Можний  - депутат Новомиргородської міської ради обраний від «Опозиційного блоку». Має депутат й власну громадську організацію – «Соціальний стандарт Новомиргородщини», яку створив спільно з колегою по депкорпусу Олександром Лазарєвим. Очолює дану організацію Ольга Барвінок – депутат Новомиргородської районної ради та заступник начальника з економічних питань РТМО “Новомиргородське”, про яке ми згадували раніше. На чолі ще однієї організації Можного – благодійний фонд «Патріот», стоїть ще один депутат райради, соратник по «Опоблоку» Анатолій Шкурій.

 

 

 

Після публікації даного матеріалу на адресу редакції надійшов лист за підписом міського голови Новомиргорода Ігоря Забажана. Надаємо текст листа без правок та змін:

 

«Новомиргородська міська рада надає роз’яснення щодо висвітленого матеріалу на сторінках електронних видань «Прозоро центр медіарозслідувань», «Акула медіа» від 20.06.2018 року, та передрукованого редактором районного видання «Новомиргородщина» Стоянивим Ю.Л.(№25 (9471) від 23.06.2018 року). Мова йде про діяльність Новомиргородського ПАТ «Райагротехсервіс» в частині надання послуг та виконання замовлень бюджетним організаціям міста та району.

 

Перш за все піддається нападкам організація безконкурентних замовлень та закупівель Новомиргородською міською радою. Автором вказаного матеріалу накидаються факти, що робиться це «неProZorro”. Люба людина, більш-менш знайома з особливостями таких закупівель, розуміє, що ніяких порушень немає, інакше б ми вже давно мали б негативні наслідки. Тим більше відповідні правоохоронні органи постійно контролюють це питання. Але така тенденційна викладка фактів кидає тінь на діяльність міської ради.

 

Автор статті не вказує чому проводяться такі замовлення, хто ще працює в даному напрямку з міською радою та інше. Доповідаю. Причин декілька. У всьому, перш за все, стоїть економічний інтерес. Ціни на товари та послуги тут найбільш оптимальні. По-друге, керівник ПАТ «Райагротехсервіс» Вадим Можний проводить соціально спрямований бізнес, і те що він є депутатом міської ради лише лишній раз є мотиватором таких цін на послуги та матеріали. По-трете, принцип «купуй місцеве» є економічно обґрунтований. ПАТ «Райагротехсервіс» є у обліковому колі підприємств району, що є платниками податків у бюджет міста та району, а видаткова частина бюджету можлива лише при наявності коштів, що надходять від таких та подібних підприємств, що працюють у місті. Крім ПАТ «Райогротехсервіс» продукти харчування до дитячих садків міста постачають ще ряд підприємців: ФОП Кушнірчук Т.М., ФОП Промашков Ю.В., ФОП Гончаренко К.В. Ці факти чомусь також не зазначено в статті.

 

Крім того, для того щоб поставляти продукти харчування в міські дошкільні заклади існує ряд вимог, з якими не всі підприємці погоджуються працювати, серед таких є сертифікати якості на товар та постачання продукції в заклад майже щоденно. Ми вели перемовини щодо постачання продуктів харчування з багатьма підприємцями міста, зокрема і з такими потужними як ПП Скиданов В.М. (магазин «Континент», мережа супермаркетів АТБ, проте отримали відмову. Наголошую, ми готові до співпраці з усіма.

 

Новомиргородська міська рада з даного питання працює виключно в межах чинного законодавства, керуючись в своїй діяльності Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року №501-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів», Законом України «Про публічні закупівлі», а також рішенням виконавчого комітету Новомиргородської міської ради від 06 липня 2016 року №154 «Про затвердження положення про використання «Системи електронних закупівель», рішенням одинадцятої сесії сьомого скликання Новомиргородської міської ради від 28 жовтня 2016 року №349 «Про затвердження рішень виконавчого комітету Новомиргородської міської ради», де зазначено допорогові суми проплат та механізм здійснення закупівель.

 

Деякі тези названої статті базуються на припущеннях та домислах, а інколи і прямо не перевірених фактах. Так зокрема вказується, що Віктор Туз є членом виконкому міськради та очолює відділ освіти молоді і спорту Новомиргородської РДА, а насправді очолює даний відділ інша людина.

 

Відділ освіти РДА співпрацює з підприємством, де керівником є Вадим Можний, все з тих же причин, що і міська рада. І останнє. ПАТ «Райагротехсервіс» надає послуги та виконує замовлення значній кількості підприємств та організацій району, у тому числі і бюджетним організаціям вже багато років.»