#
#
Фірма одіозного екс-«рятувальника» Парфьонова просить преференцій для «сміттєвого» проекту, який досі не стартував
#

Завтра на розгляд депутатської комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища буде винесено проект рішення міської ради Кропивницького «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.02.2018 № 1442».

 

Згідно тексту документу депутатам запропонують внести зміни до свого рішення піврічної давності, замінивши у пункті 6 слова «протягом п’яти місяців» на слова «протягом дванадцяти місяців» та слова «п’ятимісячного строку» замінити на слова «дванадцятимісячного строку».

 

Мова йде про передану в оренду ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» земельну ділянку по вул. Аджамській площею 10 гектарів для будівництва заводу по переробці сміття. Так відповідно до прийнятого ще у лютому місяці рішення підприємству встановлено розмір орендної плати на рівні 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Було передбачено й певне застереження, той самий пункт 6 до якого фірма бажає внести зміни:

«У разі неукладання договору оренди земельної ділянки протягом п’яти місяців з моменту прийняття цього рішення, розмір орендної плати на період, з наступного дня після закінчення п’ятимісячного строку до моменту укладання договору оренди землі та реєстрації права оренди на неї, встановлюється у розмірі 6 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки».

 

Враховуючи, що строк на укладення відповідного договору було вичерпано ще два тижні тому, ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» вирішило убезпечити себе від двократного здорожчання орендної плати та переконати депутатів у доцільності продовження строку можливості укладання договору з 5 до 12 місяців.

 

Нагадаємо, засноване у серпні 2017 року ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» має єдиного власника та керівника – колишнього заступника начальника Управління з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Управління ДСНС України у Кіровоградській області Ігоря Парфьонова, який у серпні 2016-го року звільнився із займаної посади за власним бажанням. Свого часу нардеп Сергій Лещенко та голова ГО «Центральноукраїнський Антикорупційний офіс» Андрій Лаврусь  звинуватили «рятувальника» у співучасті в корупційній схемі, що діяла в управлінні ДСНС. До суду справа, однак, не дійшла.

 

За даними аналітичної системи «YouControl» має відношення Парфьонов й до діяльності таких фірм як ТОВ «Антикорупційний правозахисник», МПП «Інвест-Оптим» та ТОВ «Пожежено-технічний захист».

 

Цікаво, що будівництво сміттєпереробного заводу по проекту та за фінансування хорватської компанії "Tehnix" вже запускали у Черкасах та Нововолинську, обговорювали питання у Івано-Франківську, однак ні в одному з цих міст завод наразі так і не з’явився.