#
#
Формальні помилки, недогляд та понад 700 тисяч гривень переплати в тендерах Кіровоградської ОДА
#

З початку 2018 року, на виконання плану Уряду з капітального та поточного ремонтів автошляхів країни, департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації оголосив проведення 97 закупівель поточного середнього ремонту доріг області. При цьому загальна очікувана вартість послуг з відновлення асфальтного покриття складала  538,82 мільйонів гривень.

 

Переважна більшість оголошених торгів пройшли успішно, розділивши замовлення поміж чотирьох підприємств. Однак були й такі за які обласному бюджету доведеться переплачувати. Загалом тендерний комітет замовника відхиляв пропозиції учасників на 8 тендерах, та враховуючи, що на 2 з них закупівлі так і не відбулись, розглянемо більш показові торги.

 

 

Ремонт дороги О121504 - Букварка-до а/д Н-14 – Єлизаветградка

 

На дані торги свої пропозиції подало два підприємства: ТОВ «АГ Капітал Груп» було готове виконати замовлення за 1,94 мільйони гривень,  ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на 185 гривень дорожче, а ТОВ «БК Інвест Трейдинг» за 2,42 мільйони гривень. Незначна різниці в ціні між першими двома підприємствами і така ж незначна підстава для відхилення економічно вигіднішої пропозиції.

 

У своїй тендерній пропозиції, серед автомобілів та механізмів, які буде використовувати підприємство під час виконання робіт, ТОВ «АГ Капітал Груп» вказав і два катка. При цьому один з них було виготовлено 2 роки тому, а інший 11. Тут і було знайдено підставу для відхилення пропозиції підприємства.

 

Подаючи інформацію про наявне обладнання учасник допустив технічну помилку та замість дорожнього катка JCB VIBROMAX VMT 390 двічі вписав каток JCB VMT260-12. При цьому особливості катка, а саме роки виготовлення згадав правильно. Право на користування обидвома катками учасник підтвердив відповідними договорами оренди обладнання.

 

Враховуючи, що дана помилка була суто механічною, та й підпадала під визначення «формальні помилки» прописаному в тендерній документації, департамент інфраструктури та промисловості мав повне право оголосити саме ТОВ «АГ Капітал Груп» переможцем торгів. Однак формалізм переміг, а з ним і ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Обласний же бюджет переплатив 185 гривень.

 

 

Ремонт дороги О121101 - Новгородка-Інгуло-Кам’янка

 

Традиційні учасники торгів:

   - ТОВ «АГ Капітал Груп» - 2,3 млн грн;

   - ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК«Автомобільні дороги України» - 2,35 млн грн;

   - ТОВ «БК Інвест Трейдинг» - 2,56 млн грн.

 

Підстава та аргументи для відхилення пропозиції ТОВ «АГ Капітал Груп» виявились ідентичними попередній закупівлі. Все той же каток та формальна помилка в оформленні документів яка коштуватиме бюджету області зайвих 50 тисяч гривень.

 

 

Ремонт дороги О121503 - Кропивницький-Михайлівка-вихід на а/д Н-01

 

Цього разу до участі у закупівлі долучились лише два підприємства. ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»  запропонувало виконати ремонтні роботи за 917,85 тисяч гривень, а ТОВ «БК Інвест Трейдинг» за 964,22 тисячі. Не пощастило цього разу «автодору».

 

Підстава для відхилення була знайдена в довідці про джерела поставки основних дорожніх матеріалів. На даному документі виявився відсутнім підпис керівника підприємства Андрія Рудніка.

 

Незважаючи на те, що дана помилка не нівелювала технічний потенціал та конкурентоспроможність учасника та цілком могла вважатись формальною, більше того, вся тендерна документація підприємства була посвідчена електронно-цифровим підписом, тендерний комітет департамента інфраструктури та промисловості Кіровоградської ОДА вирішив відхилити пропозицію ДП «Кіровоградський облавтодор».

 

 

Ремонт дороги С120902 - від а/д Т-12-21-Гарманівка-Нечаївка-Водяне

 

Спробували свої сили у даній закупівлі не лише вже відомі нам ТОВ «АГ Капітал Груп» та ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», а й ТОВ «Ноосфера центр». Останнє, до слова, й отримало підряд вартістю 2,52 мільйони гривень. При цьому Замовник відхилив на 994 гривні дешевшу пропозицію «АГ Капітал Груп» посилаючись на буцімто відсутність в складі тендерної документації фірми документального підтвердження поставки дорожніх матеріалів.

 

Мова йде про емульсію бітумну договір щодо продажу якого департамент чомусь не розгледів. Тим не менш така угода, укладена між ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та ТОВ «НИЮНА» містилась серед завантажених підприємством документів.

 

Недобачивши договір тендерний комітет вчергове збільшив витрати обласного бюджету на ремонт доріг Кіровоградщини

 

 

Ремонт дороги О120602 - Долинська-Молодiжне-Новосавицьке

 

Ремонт даної ділянки зацікавив чимало підприємств, тож до традиційних учасників ТОВ «АГ Капітал Груп», ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та ТОВ «БК Інвест Трейдинг» долучились ще й ТОВ «Септіма фонд-плюс».

 

Цього разу тендерний комітет пішов ще далі відхиливши почергово три пропозиції і визнавши переможцем торгів «БК Інвест Трейдинг» яке зобов’язалось виконати ремонт за 2,89 мільйонів гривень.

 

Тим не менш, проаналізуваши протоколи тендерного комітету та документи учасників торгів можемо констатувати, представники департамент інфраструктури та промисловості знову «не помітили» один з документів. Так вже у першому відхиленні, а це було ТОВ «АГ Капітал Груп» з пропозицією 2,55 мільйонів гривень підставою для прийняття критичного для підприємства рішення стала відсутність підтвердження права користування або надання послуг десятком технічних засобів, зокрема машина поливально-мийна, бульдозер Т-130 та інші

 

Такий документ одначе є в наявності. Це договір №88/18 від 21.06.2018 року підписаний між «АГ Капітал Груп» та КП «Універсал 2005».

 

Дана угоду передбачає надання автопослуг та серед іншого включає в себе перелік з 20 різних транспортних спецзасобів які має право використовувати підприємство до кінця поточного року.

 

Цього разу недогляд з боку тендерного комітету коштував 339,09 тисяч гривень переплати.

 

 

Ремонт дороги  О120603 - Долинська-Першотравневе-Мирне

 

Остання на сьогодні закупівля з відхиленнями – ремонт дороги Долинська-Першотравневе-Мирне зібрав усіх учасників попереднього тендеру: ТОВ «АГ Капітал Груп», ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «БК Інвест Трейдинг» і ТОВ «Септіма фонд-плюс».

 

На даних торгах також можна було спостерігати масову дискваліфікацію учасників. Єдиним хто на думку тендерного комітету підготував усіх документи правильно виявилось ТОВ «БК Інвест Трейдинг», яке до того ж подало найдорожчу пропозицію – 3,09 мільйонів гривень. Значно дешевше – в 2,74 мільйони, оцінив свою роботу Облавтодор, однак їх було дискваліфіковано за неподачу документів, що підтверджували б відсутність підстав передбачених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». Оскільки підприємство не оскаржувало дане відхилення, а в системі ProZorro дані документи й справді відсутні, вважатимемо дане рішення комітету обгрунтованим.

 

Зовсім інша справа відхилення ТОВ «АГ Капітал Груп» серед тендерної пропозиції якого знову було не помічено договір надання автопослуг про який ми говорили вище. Цього разу такий документ також був присутній серед поданих учасником для участі в торгах. Повторна «сліпота» комітету цього разу може коштувати бюджету 347,66 тисяч гривень.

 

 

Загалом, відхиляючи економічно найвигідніші пропозиції через допущення формальних помилок, а то й зовсім без будь яких на те причин, департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації спричинив потенційну перевитрату у розмірі 734,35 тисяч гривень. Наразі по усім вище вказаним закупівлям Ценром медіарозслідувань «Прозоро» підготовлено та направлено оскарження до Кіровоградської ОДА та Управління Східного офісу Держаудитслужби України. У разі відсутності реакції на наші листи, відповідні звернення будуть направлені й до  Управління захисту економіки в Кіровоградській області