#
#
Голову сільради на Кіровоградщині, яку підозрюють у хабарництві, лише через рік після затримання відсторонили від посади
#

Більше року тому, 23 листопада 2016 року, голову Клинцівської сільської ради затримали оперативники Управління захисту економіки в Кіровоградській області.  У кабінеті Ольги Хомутенко, а саме вона займає дану посаду, правоохоронці вилучили 1 тисячу доларів та 8 тисяч гривень, які, за твердженнями правоохоронців, було одержано чиновницею як хабар за надання одному з місцевих підприємців письмового погодження для відведення земельної ділянки прощею 34 га.

 

І от, 29 листопада 2017 року ухвалою Кіровоградського районного суду Кіровоградської області було задоволене клопотання обласної прокуратури та відсторонено Ольгу Хомутенко від займаної посади строком на два місяці. Своє рішення суд аргументував наступним чином: «…свідками даного кримінального правопорушення являються працівники Клинцівської сільської ради, а саме: секретар ради, бухгалтер ради, землевпорядник ради та інші, отже обвинувачена зможе впливати на них та на їх подальші показання, які вони будуть давати в суді, що може негативно вплинути на об'єктивність судового розгляду».

 

Свого часу, а саме з 22 лютого до 24 березня, посадовицю вже відсторонювали, однак у подальшому дану санкцію не продовжували сподіваючись, напевно, на те, що підозрювана жодним чином не впливатиме на підпорядкованих їй працівників, що є свідками у справі.

 

Нагадаєм, Ольга Хомутенко підозрюється у вчиненні злочину передаченого ч.3 ст. 368 ККУ, а саме одержання неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище. Відповідний злочин передбачає санкцію у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

Зазначимо також, що згідно даних НАЗК чиновниця жодного разу не подавала декларацій з моменту обрання на посаду у листопаді 2015-го року.