#
#
Громадські активісти й міська рада Кропивницького спільно підвищуватимуть прозорість міста
#

Громадська організація «Центр медіарозслідувань «Прозоро» презентувала громадськості план підвищення рівня прозорості та доступності міської ради Кропивницького. Ознайомча прес-конференція відбулась сьогодні, 6-го квітня, інформує «Прозоро».

 

 Основними заходами, що заплановані у проекті, є оприлюднення даних, які були відсутні під час формування Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, шо формувався ГО Transparency International Україна у червні минулого року.

 

Зокрема мова йде, наприклад, про інформацію про вакансії у соцзакладах,  результати процедур комісії з відбору кандидатів на вакантні посади у міській раді міста Кропивницького, рішення ради щодо надання чи відмови у виділенні фінансової підтримки, допомоги та архів таких рішень, актуальні закупівлі міської ради Кропивницького, кошторис утримання міської ради та її органів, житлові приміщення, які є у власності громади,  розміщені тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності і т.п.

 

Проектом також передбачено запровадження бюджетних слухань та створення наглядових ряд при комунальних підприємствах, відкриття для міської ради (виконавчих органів) окремого кабінету користувача порталу DOZORRO, а також прийняття положення про оренду та продаж комунального майна через систему ProZorro-Продажі.

 

«Метою розробленого нами плану є не тільки підвищення позиції Кропивницького у рейтингу Transparency International Україна, а й покращення іміджу міста на рівні країни. Іміджу відкритого й інноваційного міста», - відзначив під час прес-конференції голова ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» Павло Лісниченко.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Проект “Кропивницький: шлях до 100” здійснюється у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що реалізує українське відділення глобальної мережі Transparency International за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF).

Погляди розробників та виконавців проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією Transparency International Україна та Фонду демократії ООН (UNDEF)».