#
#
Кропивницький має середній рівень прозорості бюджету (ІНФОГРАФІКА)
#

У жодному з обласних центрів України процес прийняття бюджету на 2018 рік не був організований на відповідному рівні та мав різні за своєю значимістю недоліки. До таких висновків дійшли експерти Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”, які провели моніторинг процесу прийняття місцевих бюджетів на 2018 рік в 27 містах України, включаючи усі обласні центри та м. Київ. За результатами проведеного моніторингу активісти уклали рейтинг міст, у якому Кропивницький увійшов до першої десятки і посів 7 місце, зайнявши позицію у категорії "середній рівень прозорості".

 

Про це йдеться на офіційному сайті Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”.

 

У рамках дослідження оцінювалося також повнота оприлюднення проекту рішення про бюджет. Аналіз всіх оприлюднених місцевих бюджетів показав існування питань до дотримання вимог статті 76 Бюджетного кодексу. 

 

Міський бюджет Кропивницького затверджувався з обговореннями на відкритих бюджетних комісіях, із дотриманням термінів на оприлюднення проекту документу, яким його було погоджено. Однак Кропивницький - одне з багатьох у рейтингу міст, які прийняли річний бюджет без проведення консультацій із громадянами (“бюджетних слухань”), яких вимагає чинне законодавство. 

У порівнянні з минулорічним рейтингом місто піднялось на вищі сходинки. Торік Кропивницький займав 16 місце у загальному рейтингу міст.