#
#
Кропивницький слідчий задекларував подарунок вартістю понад мільйон гривень
#

Подарунок вартістю понад 1 млн грн зазначив у змінах до своєї декларації заступник начальника слідчого управління ГУ НП в Кіровоградській області Ігор Федорчак. Форму змін у реєстрі декларацій НАЗК посадовець вніс цими вихідними, інформує Центр медіарозслідувань "Прозоро".

20 жовтня Ігор Федорчак задекларував подарунок у негрошовій формі - Toyotа Land Cruiser 200, 2008 року випуску вартістю 1,08 млн грн. У формі зазначено, що подарунок зробила громадянка України Бірюк Клавдія Єгорівна, яка раніше не фігурувала у деклараціях слідчого.

Водночас ім'я цієї жінки можна знайти у деклараціях батька Ігоря Федорчака, екс-начальника УДСНС в Кіровоградській області, а нині очільника ДСНС Одещини Віктора Федорчака за 2015 та 2016 роки. У документах про статки Федорчака старшого Клавдія Бірюк зазначена власницею того ж автомобіля, що отримав у подарунок кропивницький слідчий. Попередні роки Toyotа Land Cruiser 200 користувалась Галина Іванівна Федорчак, дружина рятувальника.

Окрім як у деклараціях родини Федорчак щедра власниця Land Cruiser ніде не фігурує. Згідно державного реєстру речових прав на нерухоме майно, повна тезка Клавдії Бірюк на початку жовтня цього року придбала квартиру площею 74,2 кв.м у новобудові по вул. Архангельській. Ні Ігор Федорчак, ні його батько взагалі не декларували житла у Кропивницькому.

Згідно популярних майданчиків продажу вживаних автомобілів вартість Toyotа Land Cruiser 200 вказаного року випуску коливається від 770 тис грн до 1,12 млн грн.

Нагадаємо, протягом 2007-2015 років Віктор Федорчак займав посаду начальника управління МНС (згодом ДСНС) у Кіровоградській області. У липні 2015 року його було призначено начальником УДСНС в Одеській області. На Кіровоградщині Віктор Федорчака пов'язують з корупційними схемами в органах ДСНС, що у 2017 році розкрили активісти ГО "Центральний антикорупційний офіс".

Фото Подробности