#
#
Міська рада Кропивницького приєднається до DOZORRO-спільноти
#

Кропивницький стане п’ятим серед міст України, рада якого підключиться до моніторингового порталу «DOZORRO». Можливості порталу, який замовники міста можуть використовувати для більш ефективного і фахового здійснення власних закупівель, презентував у приміщенні ради фахівець з впровадження аналітичних інструментів TI Ukraine Ілля Бібов.


Портал «DOZORRO» - це недержавна плаформа, за допомогою якої можна здійснювати контроль за процесом закупівель. На порталі будь-який учасник закупівельних процесів – громадські активісти, аналітики, підприємці – може написати відгук чи скаргу про виявлені помилки у закупівлі. Самі ж замовники, якими виступають міські комунальні підприємства і заклади, управління й відділи міської ради, можуть оперативно реагувати на такі відгуки, попереджувати виникнення порушень і якісно проводити закупівлі задля економії бюджетних коштів. У той же час замовник зможе навіть скаржитись у системі на недобросовісних учасників закупівель.


«Міська рада зможе спостерігати як проводять закупівлі її структурні підрозділи, які вони допускають порушення і чи реагують на ті відгуки, що лишають їм громадські активісти та учасники закупівель», - відзначив Ілля Бібов.


Наразі до DOZORRO-спільноти приєдналось 15 великих замовників України, серед яких тільки чотири міські ради: Харківська, Київська, Маріупольська та Покровська.

 

«Наголошу, що мета підключення до порталу – не каральна . Це можливість для замовників виправити помилки у тендерній документації, часто навіть технічні, до того як стане пізно вже щось робити. Портал  є аналітичним і дає можливість  швидкого контакту з громадськими контролерами та учасникам. Це також можливість оцінити бізнес,  заявити про тих горе-підприємців, які не хочуть працювати якісно», - зауважив голова ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» Павло Лісниченко, яка ініціювала підключення міської ради до моніторингового порталу.

 

Нагадаємо, що відкриття для міської ради (виконавчих органів) окремого кабінету користувача порталу «DOZORRO» є одним із пунктів плану підвищення рівня прозорості та доступності міської ради Кропивницького, що запропонувала ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» у рамках проекту «Кропивницький: шлях до 100». Цей проект здійснюється у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що реалізує українське відділення глобальної мережі Transparency International за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF).  Погляди розробників та виконавців проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією Transparency International Україна та Фонду демократії ООН (UNDEF)».