#
#
На Кіровоградщині запрацював Центр реагування на порушення у сфері закупівель
#

7 грудня 2017 року у Кропивницькому розпочав свою роботу Центр реагування на порушення у сфері закупівель. Моніторингом закупівель займатимуться члени ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро», яка працює у сфері публічних закупівель у рамках DOZORRO-спільноти.


Громадська організація «Центр медіарозслідувань «Прозоро» проводить системний моніторинг публічних закупівель на території Кіровоградської області. У рамках моніторингу ГО здійснює аналіз закупівель з метою виявлення можливих порушень, їх усунення для досягнення прозорості, ефективності та збільшення конкурентності. У листопаді 2017 року ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» стала учасником проекту «Медичні закупівлі місцевого рівня – контроль та реагування», що здійснюється за підтримки ГО «Інститут аналітики адвокації» та МФ «Відродження». Одним із заходів проекту передбачається створення Центру реагування на порушення у сфері закупівель.


«Від сьогодні і найближчі півроку ми займатимемось моніторингом медичних закупівель. Ми почали цю роботу з липня, у рамках діяльності DOZORRO-спільноти, однак тепер окремим блоком нашої роботи стануть медичні закупівлі», - відзначив голова організації Павло Лісниченко.


У рамках своєї діяльності Центр реагування на порушення у сфері закупівель проводитиме щоденний моніторинг закупівель по Кіровоградській області з фокусом на закупівлі сфери охорони здоров’я. Окрім цього діяльністю передбачено налагодження взаємодії із Замовниками у попередженні порушень, оскарження виявлених порушень, а також співпраця з контролюючими та правоохоронними органами.


Під час моніторингу Центр реагування на порушення у сфері закупівель співпрацюватиме із управлінням захисту економіки в Кіровоградській області ДЗЕ НП України, управлінням східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, а також із Замовниками Кіровоградщини. Останні можуть отримати консультації Центру щодо проведення публічних закупівель. Під час сьогоднішньої прес-конференції також були присутні представники міського управління охорони здоров'я. Тетяна Мицул, провідний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної роботи  відзначила, що управління охорони здоров'я постійно збирає дані про проведені закупівлі підзвітними закладами. У разі виявлення порушень новоствореним Центром готові на них реагувати.


Контактні дані Центру реагування на порушення у сфері закупівель:
Павло Лісниченко, 050 594 20 58
E-mail: mediaprozoro@gmail.com