#
#
Незважаючи на трирічний бан від АМКУ кропивницька фірма отримала майже півсотні підрядів від замовників області
#

Мале приватне підприємство «Тарон», що спеціалізується на ремонтах доріг, попри два рішення 2015-го року про визнання вчинення фірмою порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усі ці роки продовжувало отримувати підряди від бюджетних замовників області. Обидва рішення свого часу прийняла адмінколегія Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

 

Загалом, за даними модулю аналітики bi.prozorro.org, за 2016-18 роки «Тарон» підписав 46 договорів на загальну суму 22,89 мільйонів гривень. Усі закупівлі були допороговими та проводились на безконкурентній основі.

 

Найбільше замовлень МПП «Тарон» виконав за домовленістю з головним управлінням ЖКГ міської ради Кропивницького – 42 з 46 договорів загальною вартістю 19,83 мільйонів гривень. Ще по два договори з фірмою уклали комунальне підприємство «Інженерний центр» з Бобринця та Аджамська сільська рада.

 

Саме рада є останнім, станом на сьогодні, бюджетним замовником фірми. Минулого понеділка, 4 червня, аджамці віддали МПП «Тарон» підряди на поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Гаївська – 199,69 тисяч гривень та Набережна – 199,52 тисячі гривень.

 

Нагадаємо, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів  учасника у разі, якщо суб’єкт господарювання протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Тим не менш даний пункт не стосується проведення допорогових закупівель, чим і користуються замовники звітуючи про підписання договорів з компаніями, яких АМКУ ловила на тендерних змовах.

 

Засновником МПП «Тарон» значиться Герміне Курехян та Марат Мхитарян, яким також належить Насіннєвий завод ТОВ «Центральний регіон», що працює у Підгайцях. Крім того Марат Мхитарян є власником двох «дорожніх» підприємств – ПП «Мам-сервіс» та ТОВ «ПФ», які також є активними учасниками торгів на території області. У листопаді минулого року МПП «Тарон», поспішаючи виконати ремонтні роботи по провулку Фортечному, завершив їх за два тижні до офіційного підписання договору з головним управлінням ЖКГ міської ради Кропивницького.