#
#
Облавтодор, столичні торговці та кропивницькі «багатостаночники»: Хто ремонтує дороги Кіровоградщини
#

Ремонт дорожньої інфраструктури України у 2018 році став одним з пріорітетних напрямків роботи уряду. На цьому неодноразово наголошував прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Підтверджувались слова й чималими витратами на ремонти з боку державного, обласних та міських бюджетів.

 

Лише за перші 8 місяців 2018 року Департаментом інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації було успішно завершено 47 закупівель поточного середнього ремонту доріг загального користування. Станом на 9 серпня загальна вартість підписаних угод склала трохи більше 99,24 мільйонів гривень. Що характерно, усі ці кошти між собою розділили лише 4 компанії.

 

За даними модуля аналітики bi.prozorro.org, загалом на майже півсотні закупівель Департаменту вдалось зекономити 4,6 мільйонів гривень. При цьому економія коштів на окремо взятих торгах коливалась від 0 до 20 відсотків від очікуваної вартості послуг.

 

Найбільшу кількість договорів – 21, на загальну суму 41,25 мільйонів гривень, було підписано з Дочірнім підприємством «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». Підприємство має 18 філій та активно бере участь у більшості дорожніх закупівель Кіровоградської ОДА. Очолює облавтодор Андрій Руднік, який до дорожньої галузі працював у податковій, а у 2015 році, вже будучи на посаді директора підприємства, навіть балотувався до Кіровоградської обласної ради від «БПП».

 

Дещо менше, 15 договорів вартістю 28,97 мільйонів гривень, підписало кропивницьке ТОВ «Ноосфера центр» Олега Сопова. Саме ця фірма у червні виграла тендер на ремонт скандальної вулиці Тютюшкіна проти ремонту якої, принаймні за планами, що є у забудовника, виступили місцеві мешканці. Цікаво, що власник фірми при реєстрації вказав основним видом діяльності оптову торгівлю зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Крім того фірма має право надавати послуг рекламних та інформаційних агенств, збирати безпечні і небезпечні відходи та навіть займатись дизайном.  Сам же Сопов крім того значиться співзасновником ще однієї місцевої фірми – ТОВ «Владен-В.Р.», яка спеціалізується на вирощуванні зернових та загалом фермерстві.

 

Столичне ТОВ «БК Інвест Трейдинг» за цей період виграло 7 закупівель отримавши підрядів на 15,26 мільйонів гривень. При цьому показники вдалих торгів у підприємства досить низькі, перемогу на тендерах Департаменту «БК Інвест Трейдинг» святкувало лише в одному з чотирьох випадків. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля, однак, судячи з того, що підписані з Кіровоградською ОДА договори єдині які фірма отримала через ProZorro, даною діяльністю кияни займаються нечасто. Власниками підприємства значаться Сергій Козонущенко та

Олександр Кришун яким також належить ТОВ «СК Груп», ТОВ «Аудиторська фірма «Всеукраїнський центр аудиту», ТОВ «Консалтингова компанія «Експерт», а донедавна і ТОВ «Юстар-буд».

 

Замикає четвірку підрядників київське ТОВ «Еліт груп.», що має аж надто широкий перелік зареєстрованих видів діяльності – 89. Взявши участь у 4 закупівлях фірма отримала всі 4 підряди на загальну суму 13,76 мільйонів гривень. Співвласниками фірми є Олександр Депутат та ТОВ «Еліт груп», що належить все тому ж Депутату. В одному офісі з фірмою прописане і ТОВ «Еліт груп проджект» Андрія Кошарного, чоловіка головного економіста Нацбанку України Анжеліки Кошарної.

 

Загалом у вже завершених торгах  Департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської ОДА брали участь ще 5 підприємств з Кропивницького, Черкас, Умані та навіть села Потоки.

 

Зауважимо, однак, що далеко не всі закупівлі поточного середнього ремонту доріг загального користування, які були проведені адміністрацією, пройшли прозоро та без порушень. Ряд тендерних умов носили дискримінаційних характер, а дискваліфікації пропозицій учасників не завжди були аргументовані та мали під собою достатньо підстав. Деталі випадків порушень закупівельного законодавства, виявлені Центром медіарозслідувань «Прозоро», будуть опубліковані найближчим часом.