#
#
Охороняючи природу міськрада Кропивницького витратила понад 1 млн грн на вирізку зелених насаджень (ІНФОГРАФІКА)
#

На природоохоронні заходи у Кропивницькому упродовж 2017 року з міського бюджету було витрачено 1,380 млн грн. Про це йдеться у звіті щодо виконання Програми природоохоронних заходів місцевого значення за 2017 рік, що виноситиме на розгляд депутатів міське управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища.

 

Згідно звіту, проведені заходи були спрямовані на охорону і раціональне використання водних, рослинних ресурсів та збереження природо-заповідного фонду. Утім більшість проведених заходів, про які звітує профільне управління, стосувались вирізки зелених насаджень у місті. Найбільше коштів із міського бюджету було витрачено на видалення порослі, повалених дерев, очерету та трави уздовж русла річки Інгул та обрізку зелених насаджень і видалення аварійних дерев на територіях шкіл і дитсадків. Аби зберегти природо-заповідний фонд, управлінці міської ради лише підготували обґрунтування необхідності створення об’єкта природно-заповідного фонду - парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Козачий острів». Згідно з текстом програми, робота полягала у проведені наукового дослідження, яке б обґрунтувало потребу у розширені мережі зелених зон у місті, які належать до природо-заповідного фонду. Загалом на ці роботу було витрачено понад 1 млн грн. Ще 92,4 тис грн було витрачено на упорядкування водних джерел на території Озерної Балки та Новомиколаївки.


Звіт також містить дані про те, як піклувались про екологічну ситуацію у Кропивницькому місцеві підприємства. Витрати підприємств склали більше третини від обсягу коштів, що торік витратили на природоохоронні заходи з міського бюджету. Зокрема,ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» модернізувало сортувальну лінію відходів, займалось організацією ділянки по вермикомпостуванню відходів сільськогосподарського виробництва та домовилось із обласним управлінням ДСНС про гасіння пожеж на сміттєзвалищі, а ПАТ «Ельворті» придбало євроконтейнери для роздільного збору відходів виробництва і споживання та здійснило реконструкцію системи витяжної вентиляції від зварювальних постів.

Фото на головній persha.kr.ua