#
#
Підключення автономок у квартирах кропивничан частково профінансують з бюджету
#

На сайті міської ради Кропивницького з'явився проект Програми оптимізації системи теплопостачання на 2017-2018 роки. Згідно документу, планується виділити близько 4,7 млн грн на відключення квартир кропивничан від центрального опалення, інформує Центр медіарозслідувань "Прозоро".

 

Головною метою програми, йдеться в проекті рішення, є оптимізація централізованої системи теплопостачання шляхом відключення від неї житлових будинків, де використання центрального опалення є недоцільним. Таких Головне управління ЖКГ налічило 95 будинків, що планують відключити від тепломереж до кінця 2018 року. У таких багатоповерхівках індивідуального опалення не мають від 1 до 12 квартир.

 

У міській раді вважають, що власники таких квартир не в змозі за власний кошт перейти на автономки. 

 

 "Проведений аналіз показав, що основна частина власників квартир, які користуються послугами системи центрального опалення (СЦО) в багатоквартирних житлових будинків, в яких подальша експлуатація СЦО визнана недоцільною, відносяться до соціально вразливих верств населення, які не мають достатньо коштів на повне покриття витрат із встановлення систем індивідуального опалення", - йдеться в тексті програми.

 

Часткову компенсацію з міського бюджету планують запровадити вже цього року. Її надаватимуть тільки мешканцям багатоповерхівок, де подальша експлуатація центрального опалення визнана недоцільною.

Відшкодування з бюджету будуть надавати домогосподарствам, у яких місячний дохід на одного члена не перевищує розміру прожиткового мінімуму, встановленого чинним законодавством на момент подання заяви на участь у Програмі, або домогосподарствам, яким надаються пільги при сплаті за житлово-комунальні послуги чи призначено житлову субсидію. 

 

 Сума часткової компенсації витрат кропивничан на встановлення індивідуального опалення становитиме  50% від сплаченої власником квартири суми, але не більше:

- для однокімнатної квартири – 17 000 грн;

- для двокімнатної квартири –19 500 грн;

- для трикімнатної квартири та з більшою кількістю кімнат – 22 700 грн;

- для чотирикімнатної квартири –25 200 грн;

- для п'ятикімнатної квартири –27 700 грн.

Кошти будуть перераховуватись на банківський рахунок. 

 

 Для отримання компенсації необхідно буде написати заяву на участь у Програмі, яку розглядатимуть у міській раді протягом 10 днів з моменту реєстрації. Питання відключення від центрального опалення тієї чи іншої квартири розглядатиме Міжвідомча комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання. Після отримання дозволу і встановлення індивідуального опалення, власник або наймач квартири подасть пакет документів і зможе отримати компенсацію.

 

 Відзначимо, що наразі Програма є лише проектом і має бути обговорена на всіх депутатських комісіях, а згодом затверджена рішенням сесії міської ради.

Фото bc-news