#
#
Поліція без торгів віддає замовлення фірмам близьким до кропивницьких депутатів
#

Поліція охорони в Кіровоградській області ніколи не поспішала застосовувати конкурентні торги. З понад тисячі закупівель, що провело управління з моменту введення в дію системи ProZorro, лише у 62 випадках замовник та виконавець домовлялись про ціну шляхом проведення аукціону.  

 

Те чого полісменам-охоронцям не вистачає в ощадливості з лихвою компенсується у відданості постійним бізнес-партнерам. Перші два місця, за кількістю отриманих від поліції замовлень в системі ProZorro, впевнено втримують фірми пов’язані з депутатами міської ради Кропивницького.

 

Так з 2016-го року Управління поліції хорони в Кіровоградській області зробило 116 замовлень на загальну суму 2,33 мільйонів гривень у ТОВ «ВКФ «Спліт», та 99 замовлень вартістю 2,28 мільйонів гривень у ТОВ «Аграрно-правнича компанія «А.П.К.».

 

Прикметно, що обидві фірми цьогоріч отримували підряди з різницею в один день. Спочатку 23 та 30 січня поліція замовила у ТОВ «ВКФ «Спліт» товарів на 1,15 мільйонів гривень, а потім, 24 та 31 січня, на 1,02 мільйонів гривень у ТОВ «Аграрно-правнича компанія «А.П.К.».

 

Власниками вище згаданих фірм є депутати міської ради Кропивницького та їхні родичі. Так бенефіціаром ТОВ «ВКФ «Спліт» вказано нині позафракційного депутата Ігоря Волкова, який до ради пройшов від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Співвласниками ж фірми значаться Тетяна Дубніцька та ТОВ «Роба Нова» все тих же Волкова і Дубніцької.

 

Що ж до ТОВ «Аграрно-правнича компанія «А.П.К.» то у співзасновниках фірми числяться Таїса Машковська, Володимир Усанов, Олена Олійник та Надія Олійник, яка є власником найбільшої частки в статутному капіталі товариства – 84,5%. Саме Надія Олійник є матір’ю депутатки Катерини Шамардіної та тещею депутата Олександра Шамардіна. Обидва народні обранці представляють фракцію «Рідне місто».