#
#
Пов’язані кропивницькі фірми розіграли двомільйонну реконструкцію приміщень бобринецької лікарні
#

Комунальне підприємство Бобринецької районної ради «Інженерний центр» за результатами відкритих торгів підписало з ТОВ «Термо-С» договір на проведення реконструкції будівлі дитячої консультації Бобринецької ЦРЛ під відомче житло. При очікуваній вартості закупівлі в 2,77 мільйонів гривень, завдяки використанню ProZorro, цю суму вдалось знизити до 2,13 мільйонів.

 

Незважаючи на досить значну економію коштів певні питання до учасників тендеру, в тому числі й до переможця, все ж виникли. Зокрема здивувала елементарна помилка підприємства ТОВ «Теплогазбуд-К», пропозицію якого – виконати роботи з 1,99 мільйонів гривень, - було відхилено з підстав неоплати фірмою обов’язкового забезпечення тендерної пропозиції. Розмір даного забезпечення, порівняно із загальною сумою підряду, вельми незначний – 13,84 тисяч гривень.

 

Під час проведення аналізу тендерної документації вищевказаного учасника було виявлено низку фактів, що вказують на наявність антиконкурентних узгоджених дій між ТОВ «Теплогазбуд-К» та переможцем тендеру ТОВ «Термо-С».

 

Так серед поданих документів «Теплогазбуд-К» є «Зведена довідка, яка підтверджує відсутність підстав для відмови учасникові в участі у процедурі закупівлі, із зазначенням відповідної інформації по кожному з пунктів ч.1 та ч.2 ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» окремо, з посиланням на зазначені норми Закону». Загалом документ цілком стандартний, якби не одна особливість - на другій та третій сторінках замість ТОВ «Теплогазбуд-К» учасник чомусь почав вписувати фірму-конкурентна - ТОВ «Термо - С».

 

 

Зауважимо, усі документи підвантажуються  до системи ProZorro до проведення аукціону, а от хто є учасники тендеру підприємці можуть дізнатись лише після нього. До цього усі назви фірм знеособлені.

 

Ще одним фактом, що вказує на пов’язаність фірм, є довідки про наявність працівників відповідної кваліфікації, в яких обидва підприємства вказали своїм працівником одну й ту саму особу – слюсаря Гаркушу Олександра Вікторовича.

 

 

Власником ТОВ «Термо - С», що було засноване у лютому 2016 року, є місцевий підприємець Олексій Берестенко. ТОВ «Теплогазбуд-К», зареєстроване через рік після конкурентна – у лютому 2017-го, належить Юрію Іващенко, котрий працює ще й як ФОП. До даного тендеру підприємства на публічних закупівлях не перетинались.  

 

Наразі договір на проведення реконструкції будівлі дитячої консультації Бобринецької ЦРЛ під відомче житло між КП «Інженерний центр» та ТОВ «Термо-С» вже підписаний. Строк його дії – до кінця 2018 року. Перший платіж, у розмірі 437,37 тисяч гривень було проведено 13 листопада.

 

 

 

За фактом потенційно узгоджених дій, що могли вплинути на результати закупівлі, Центром медіарозслідувань «Прозоро» направлено звернення до Антимонопольного комітету України та Департаменту захисту економіки Нацполіції України.