#
#
Прокуратура спробує відсудити у комбіната Ахметова/Новинського майже 3,6 млн грн боргу за оренду землі на Кіровоградщині
#

Господарський суд Кіровоградської області розглядає справу про борги Приватного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" з орендної плати за користування землею Артемівського родовища у Петрівському районі. Судовий розгляд розпочали за позовом місцевої прокуратури в інтересах Кіровоградської ОДА, Петрівської РДА та Зеленської сільської ради, на території якої знаходиться родовище. Перші ухвали господарського суду розміщені у Єдиному держреєстрі судових рішень, інформує Центр медіарозслідувань "Прозоро".

Згідно даних реєстру, прокуратура через суд намагається стягнути з ПРАТ "ЦГЗК" на користь Зеленської сільради близько 3,6 млн грн. Більшу частину цієї суми, 2,8 млн грн, складає борг з оплати за оренду земель Артемівського родовища, ще 740,1 тис грн становить пеня, 20,2 тис грн - річні відсотки. Загальна площа ділянки, що перебуває в оренді комбінату з 2009 року за договором складає 258,5567 га. За версією прокуратури, комбінат не сплатив орендну плату за період нарахування січень-травень 2017 року.

На останньому засіданні Господарський суд області приступив до розгляду справи по суті. Попри те, що позивачі наголошують на наявності боргу з боку комбінату, Петрівське відділення об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області надіслало на адресу суду лист, у якому поінформувало, що станом на 11.09.2017 заборгованість по орендній платі за землю за орендовані земельні ділянки на території Зеленської сільської ради відсутня.

Заперечив позов і представник Приватного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", вимагаючи колегіального розгляду справи у суді й додаткового часу для надання доказів відсутності заборгованості з орендної плати.

Згідно відкритого реєстру спеціальних дозволів на користування надрами, комбінат отримав спецдозвіл на промислову розробку Артемівського родовища і видобування залізистих кварцитів ще в квітні 2001 року. Спецдозвіл дійсний до 2030 року. Окрім цього комбінат добуває залізистий кварцит із Петрівського родовища в смт. Петрове Кіровоградської області та розробляє ще два родовища на Дніпропетровщині.

Скріншот з інтерактивної карти ділянок надр, на які надані спецдозволи на користування надрами 

Власником території Артемівського родовища, за даними Держгеокадастру, є Кіровоградська облдержадміністрація. Право оренди на вказану територію за Центральним гірничо-збагачувальним комбінатом було зареєстровано в 2014 році.

ПРАТ "ЦГЗК" зареєстроване у Кривому розі. Генеральним директором підприємства з 2015 року за статутом значиться депутат Дніпропетровської обласної ради від "Опозиційного блоку" Шевчик Дмитро Володимирович, право підпису із серпня 2017 року має Дахновський Олександр Миколайович. Контролерами комбінату у Єдиному державному реєстрі фізичних і юридичних осіб вказані український олігарх Рінат Ахметов та народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський. Серед засновників ПРАТ "ЦГЗК" зазначений також Фонд державного майна України. Згідно даних "SMIDA", 99,7 % ПРАТ "ЦГЗК" володіє приватна компанія з обмеженою відповідальністю Метінвест Б.В.(METINVEST B.V) з Нідерландів.