#
#
Прокуратура відсудила для міськради Кропивницького понад 130 тисяч внеску у розвиток інфраструктури міста
#

Господарський суд Кіровоградської області визнав достатніми аргументи Кіровоградської місцевої прокуратури та виніс рішення визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури між Виконавчим комітетом міської ради Кропивницького та ТОВ підприємство «Олві-центр». Повний текст рішення розміщено на порталі Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

Відповідно до опублікованих даних протягом 2012-2014 років підприємство здійснювало будівництво комплексу будівель, а точніше салону з продажу автомобілів, по вул. В. Чміленка (Дзержинського), 24.

 

Враховуючи, що рішенням ради від 11.12.2012 року було затверджено «Порядок залучення коштів замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури міста Кіровограда», передбачалось, що ТОВ підприємство «Олві-центр» має сплатити до бюджету міста 134 тисяч 456 гривень.

 

Прокуратура наголошувала, Управління містобудування та архітектури міської ради повідомляло «Олві-Центр» про необхідність звернення із заявою для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста та надавало для цього відповідні документи у 2014, 2015 та 2016 роках, однак підприємство дані звернення проігнорувало.

 

Представники фірми під час розгляду справи заперечували: мовляв здали в експлуатацію об’єкт ще 2014 року, відповідно усі листи від міськради приходили вже після фактичного завершення  робіт, а значить залучення до фінансової участі у розвитку інфраструктури міста у даному випадку не є правомірним.

 

У підсумку, аргументуючи свої рішення статтею 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та обов’язкок забудовника взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, суд вирішив позов прокуратури задовольнити повністю. Тим самим договір пайової участі було визнано укладеним, а ТОВ підприємство «Олві-центр» отримало зобов’язання сплатити до бюджету Кропивницького 134 тисячі 456 гривень.

 

ТОВ «Олві-центр» належить сім’ї місцевих підприємців - Олегу Євгенійовичу та Євгенію Івановичу Теленковим. Окрім вище вказаної фірми бізнесменам належать ТОВ «Мотор-Олві» та ТОВ «Порт-Олві». Усі три підприємства займаються торгівлею автотранспортом.

 

Згадане у рішенні приміщення, до слова, є салоном з продажу автомобілів Volkswagen. Будівля, що офіційно належить ТОВ «Порт-Олві» стоїть на землі «Олві-центр». Саме ця ділянка землі, була причиною судових спорів між міською радою та фірмою. Останнім, на даний момент, рішенням від 27 листопада 2017 року, Господарський суд відмовив прокуратурі у визнанні недійсним рішення сесії ради від 2009 року яким цю землю було передано в приватні руки.