#
#
Рятувальники Кіровоградщини готові суттєво переплатити за придбання захисних пожежних шоломів
#

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області оголосило про проведення допорогової закупівлі захисних шоломів для пожежних Fire 03. Відповідна інформація розміщена на сторінці закупівлі в системі ProZorro.

 

На початку наступного тижня, 17 квітня, рятувальники спробують закупити 36 шоломів, при тому, що їхню очікувану вартість закупівельники ДСНС області визначили на рівні 199 тисяч гривень за всю партію, або ж 5,53 тисячі гривень за одиницю.

 

Відповідно до техзавдання шолом має бути виготовлений зі спеціального термо- і ударостійкого полімеру, витримувати температуру 250 °C протягом не менше 15 хв, важити не більше 1300 грамів та бути обладнаний інтегрованою системою, що дозволяє змінювати розмір кріплення від 52 до 62 см. 

 

Зауважимо, потенційна ціна закупівлі значно завищена не лише у порівнянні з ринковою вартістю товару, а й з попередніми ідентичними закупівлями Замовника. Так на сайті Prom.UA можна знайти інформацію про продаж пожежних шоломів Fire 03 хорватського виробництва за ціною 5,1 тисяч гривень. Крім того наприкінці жовтня минулого року Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області вже закуповувало ідентичні шоломи. Тоді за 49 одиниць було заплачено 194,97 тисяч, що складає 3,98 тисяч гривень за кожен шолом.

 

Таким чином при визначені очікуваної вартості майбутньої закупівлі управління ДСНС вже заклало потенційну переплату від 15,4 до 55 тисяч гривень.

 ___________________________________________________________________________________________________________

Після публікації матеріалу до редакції звернулась речниця УДСНС України в Кіровоградській області Оксана Мачак з проханням розмістити офіційний коментар Управління щодо вище згаданої закупівлі. Додаємо текст без правок: «Я, Наталя Качан, секретар тендерного комітету Управління ДСНС України у Кіровоградській області принципово не згодна з Вашимм   твердженням щодо закладення потенційної переплати під час оголошення допорогової закупівлі захисних шоломів для пожежних:

по-перше, про яку ціну закупівлі можливо говорити, якщо торги відбудуться 17.04.2018 року, до того часу свої пропозиції можуть надати всі постачальники, а рішення щодо визначення переможця приймає електронна система Prozorro автоматично;

по-друге, стосовно ціни 5 527,00 грн. – вона була винесена на розгляд тендерного комітету в результаті проведеного моніторингу цін по всій Україні та рішенням тендерного комітету було визначено середню ціну;

по-третє, після Вашої публікації нами проведено моніторинг в тому числі  PROM.UA. Відповідно в більшості пропозицій ціна 5100,00 грн., навіть одна пропозиція з ціною 4000,00 грн. лише в наявності 5 шоломів минулорічного завозу. Нове постачання шоломів пропонують по ціні 5 600,00грн.

Що стосується постачальників, у яких ціна складає 5100,00 грн.:

- вони не готові надати необхідну кількість шоломів передбачених умовами закупівлі посилаючись на те, що з новими поставками в Україну будуть нові ціни;

- ціна 5100,00 грн. – це готівковий розрахунок та 100 % попередня оплата, що категорично забороняється державним установам діючим законодавством;

- відповідно до законодавства, державні структури мають право оплатити товар лише після його 100 % отримання, на ці умови більшість постачальників відмовляються, а які погоджуються закладають ризики, які підвищують вартість товару;

по-четверте, що стосується минулорічного постачальника, то ціна на його товар також, як і середня по Україні в залежності від форми та умов оплати.

Враховуючи зазначене, стверджувати, що ми заклали потенційну переплату категорично не вірно»