#
#
Школам і садочкам у Кропивницькому заборонили вимагати благодійні внески та нав’язувати платні послуги
#

Кропивницьке управління освіти офіційно заборонило навчальним закладам міста збирати благодійні внески, нав’язувати дітям та їхнім батькам будь-які освітні послуги з обов’язковою оплатою.
Відповідний наказ був виданий напередодні початку навчального року 2017/2018 начальником управління освіти міської ради Ларисою Костенко.

 

Згідно наказу кожен навчальний заклад у відповідності до “Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності”, затвердженого постановою КМУ  від 27.08.2010 року № 796, має розробити список платних послуг і розмістити його у закладі на спеціальному інформаційному стенді  «Порядок надання платних послуг» для учнів та їх батьків.

Розрахунок вартості платних послуг проводиться бухгалтером закладу по кожному виду послуг і затверджується керівником установи або ж управлінням освіти, якщо школа чи садочок обслуговуються через централізовану бухгалтерію.

 

«Заборонити вимагати благодійні внески та нав’язування дітям та їх батькам платні освітні послуги. Платні освітні послуги обираються батьками учнів, вихованців лише на добровільній основі. Підставою для надання послуг закладом або прийняття благодійних внесків від батьків є письмова заява батьків учнів, вихованців. Заява подається особисто батьками кожної дитини, які бажають отримувати платні освітні послуги і повинна містити конкретний перелік послуг, які обрані», - визначено наказом начальника освітнього управління № 654/о від 28.08.2017.

 

Водночас документом передбачено, що у комунальних закладах не можна відкривати класи на платній основі, а класним керівникам, іншим працівникам закладу збирати будь-які кошти з учнів, їх батьків, та інших фізичних та юридичних осіб. Розрахунки за платні освітні послуги здійснювати виключно через банківські установи.

 

Ознайомитись із повним текстом наказу можна нижче.