#
#
Скільки отримав бюджет Кропивницького від оренди й продажу комунального майна (ІНФОГРАФІКА)
#

На оренді та продажу майна Кропивницький торік заробив понад 8 млн грн. Про це йдеться у звіті Про виконання Програми управління комунальним майном на 2017 рік, що реалізовувало управління комунальної власності міськради Кропивницького. Звіт оприлюднений на сайті ради. На одній із майбутніх сесій його мають затвердити депутати.


Як ідеться у документі, станом на 01 січня 2018 р. діяло 159 договорів оренди нежитлових приміщень, будівель, споруд, укладених на платній основі, орендодавцем за якими є Управління комунальної власності. Загальна площа цих споруд становить 17 881,23 кв. м з місячним фондом орендної плати 426, 2 тис. грн. Більшість об'єктів орендують юридичні особи, найменше – громадські організації.


Понад 60 % вказаних приміщень використовуються підприємцями для господарських потреб або ж для обслуговування населення (перукарні, ремонт взуття, одягу, побутових приладів), 21 % - орендують банківські установи, організації поштового та мобільного зв'язку. Тільки 5 % приміщень передано під офісні приміщення, депутатські приймальні, комп’ютерні клуби, колл- центр.


З усіх 249 договорів оренди нежитлових приміщень, будівель та споруд, які обліковуються в управлінні, 90 договорів укладено на пільгових умовах (1 гривня на рік або звільнено від орендної плати). Загальна площа приміщень, що використовують пільговики, становить 29 149,1 кв.м, що складає 62% від всього фонду оренди. У 2018 році в управліннІ запланували повернути з оренди на пільгових умовах 5 об’єктів нерухомості. Торік таким чином було змінено умови оренди по 8 договорам. Окрім того управління розраховує поповнити фонд комунального майна 29 об'єктами, серед яких безхазяйне майном або неприйнята спадкоємцями спадщина.


Із понад 8 млн грн, що отримало управління від оренди та продажу майна, тільки 5,706 млн грн було перераховано до міського бюджету. Цього року управління має збільшений план по надходженням від оренди і приватизації майна, що становить не менше 8, 386 млн грн.