#
#
Теплопостачальна фірма зятя Кінаха втретє спробувала відкараскатись від штрафу АМКУ

ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНА ФІРМА ЗЯТЯ КІНАХА ВТРЕТЄ СПРОБУВАЛА ВІДКАРАСКАТИСЬ ВІД ШТРАФУ АМКУ

27.02.2016 16:51

Вищий господарський суд України залишив без задоволення касаційну скаргу ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» щодо сплати теплопостачальниками штрафу у розмірі 68 тис. грн. накладеного на них Антимонопольним комітетом.  Про це йдеться у постанові Вищого господарського суду України від 23 лютого 2016 року.

В жовні 2013 року ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» уклало договір про надання послуги з централізованого опалення  з кіровоградкою Поповою С.Т в котрому звужено права споживача послуг, обов'язки виконавця послуг та не надано необхідної інформації в повному обсязі. Виявивши це громадянка Попова звернулась до Антимонопольного комітету зі скаргою, а ті вже, за результатами її розгляду, направили до тепловиків обов’язкові до розгляду рекомендації стосовно припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства «Про захист економічної конкуренції».

Дані рекомендації підприємство виконало лише частково, тому, аргументуючи свою позицію тим, що договір підписаний ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» не відповідає нормам чинного законодавства, Антимонопольний комітет прийняв рішення накласти на підприємство штраф у розмірі 68 тис. грн. та зобов’язати підприємство внести зміни до усіх  договорів про надання послуг з централізованого опалення, з метою приведення їх до вимог Закону Ураїни «Про житлово-комунальні послуги».

Оспорюючи дане рішення ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» подали позов до господарського суду Кіровоградської області, програвши справу до Дніпропетровського апеляційного господарського суду, а отримавши і там  відмову у задоволені позову  - направили касаційну скаргу до Вищого господарського суду України. За відсутності підстав для визнання оспорюваного рішення АМК недійсним суд відмовив ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА»  у  задоволенні даного позову.

Власником ТОВ «ЦНТІ УНГА» є Олександр Ковалко, колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз України». Ковалко одружений на Наталії Ковалко, прийомній дочці колишнього прем’єр-міністра Анатолія Кінаха.