#
#
Транспортне підприємства олігарха Бахмача протягом 5 років отримало від міста майже 40 млн

Кіровоградська міська рада передбачила в місцевому бюджеті на 2016 рік 10 мільйонів грн. котрі підуть ТОВ «Єлисаветградська траснпорта кампанія» як компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Про це йдеться у відповіді на інформзапит з посиланням на рішення ради від 24 грудня 2015 року «Про міський бюджет на 2016 рік». Окрім того управлінням транспорту та зв’язку КМР нещодавно було отримано лист від керівництва ТОВ «ЄТК» з проханням передбачити в бюджеті для підприємства додатково ще 10 млн. грн.. Згідно прийнятого на 2016 рік бюджету ТОВ «ЄТК» наразі є єдиним транспортним підприємством міста котре отримає дану компенсацію.

У грудні 2009 року рішенням Кіровоградської міськради було затверджено «Порядок розрахунку компенсаційних виплат за рахунок субвенції з державного бюджету підприємствам електро- та автомобільного транспорту м. Кіровограда за пільговий проїзд окремих категорій громадян». Рішення Кіровоградської міськради від 4 лютого 2010 року №3012 ТОВ «ЄТК» було звільнено від орендної плати за використання цілісного майнового комплексу КП «Кіровограделектротранс» терміном на 10 років, однак це не завадило підприємству отримувати від міста компенсацію за перевезення пільговиків. Так в 2011 році підприємство отримало від міста 5,79 млн. грн., в 2012 – 6,27 млн. грн., в 2013 – 6,50 млн. грн., в 2014 – 6,49 млн. грн., а в 2015 – 14,43 млн. грн..

При цьому починаючи з 2010 року ТОВ «ЄТК» тричі піднімало тариф на перевезення громадян, враховуючи в розрахунках, котрі подавали на розгляд Кіровоградської міської ради, утримання будівель та споруд – тих самих за котрі мало б сплачувати місту орендну плату.

Незважаючи на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 5 червня 2014 року, котрою підтверджено рішення Кіровоградського окружного та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, щодо відміни рішення міськради 2010 року котрим ТОВ «ЄТК» було звільнено від орендної плати за використання цілісного майнового комплексу КП «Кіровограделектротранс», підприємство до цього часу не виплатило борг та продовжує не сплачувати орендну плату. Наразі на розгляді Дніпроперовського апеляційного суду перебуває справа щодо розірвання з ТОВ «ЄТК» договору оренди, сплати підприємством боргу з оренду в розмірі 3,38 мн. грн. та повернення до власності міста цілісного майнового комплексу КП «Кіровограделектротранс».

При цьому рішенням виконавчого комітету КМР від 26 січня 2016 року було погоджено проект рішення Кіровоградської міськради “Про затвердження Програми управління комунальним майном на 2016 рік”, де міститься вказівка на те, що ТОВ «ЄТК» звільнена від сплати оренди, тож отримувати прибуток від здачі в оренду даній фірмі цілісного майнового комплексу КП  «Кіровограделектротранс» міська рада в 2016 році не планує.

Власниками ТОВ «Єлисаветградська транспортна кампанія» є подружжя - Бахмач Євгеній Степанович та Бахмач Наталя Володимирівна, а такоже Тарасенко Зоя Анатоліївна та ТОВ «Гранекс», співзасновником котрого є ПАТ «Кіровоградграніт», кінцевим бенефіціарним власником котрого є все той же Євгеній Бахмач. 

Євгеній Бахмач відомий у Кіровограді підприємець, голова наглядової ради ПАТ «НВП «Радій», яке регулярно отримує підряди «Енергоатому» на сотні мільйонів гривень. Його фірма фігурувала в звіті Держфінінспекції про зловживання в системі «Енергоатому». За даними ревізорів, кілька угод з цими фірмами за часів Віктора Януковича призвели до збитків держкомпанії, або не були погоджені аудиторами.

Крім того Євгеній Байхмач є співвласником ПАТ «Капустинський гранітний кар’єр», ТОВ «СВП «Перемога», ТОВ «СВП «Зоря», ТОВ «Фенікс-2000», СТОВ «Колос», ТОВ «Грантраст», ТОВ «Елгран» та ще більше двох десятків підприємств.

Серед заснованих сім’єю Бахмачів підприємств було й ПАТ «Автобусний парк 13527». Керівником останнього раніше був Василь Дзядух, який в 2010 році став став першим заступником міського голови Кіровограда і відповідав за питання транспорту. На посаді віце-мера Дзядух, за інформацією офіційного вісника Кіровоградської міської ради «Вечірньої газети», в 2010 активно лобіював позицію ТОВ «ЄТК» щодо звільнення підприємства від сплати орендної плати.