#
#
«Тролейбусна» фірма олігарха Бахмача вирішила повернути Кропивницькому орендовані земельні ділянки
#

Кропивницька міська рада планує припинити право користування 6-ти земельними ділянками, що розташовані на території міста, для ТОВ «Єлисаветградська транспортна кампанія». Відповідний проект рішення, що був підготовлений за зверненням самого підприємства, розміщено на офіційному сайті ради. 

 

Договори оренди ділянок було оформлено в 2006-2007 роках. У той час ТОВ «ЄТК» орендувало у міста цілісний майновий комплекс КП «Кіровограделектротранс» та займалось пасажироперевезенням електротранспортом на території обласного центру. Два роки тому міській раді Кропивницького, за сприяння обласної прокуратури, вдалось повернути місту «транспортне майно» за користування яким фірма заборгувала понад 3 мільйона гривень. Тоді ж було створено нове комунальне підприємство «Електротранс» на баланс якого й було передано майновий комплекс. Незважаючи на прийняті тоді рішення за ТОВ «ЄТК» до 2054 року залишалось право оренди 6 земельних ділянок загальною площею 3,97 га, за які, згідно даних порталу openland.in.ua, підприємство мало сплачувати до бюджету трохи більше 7 тисяч гривень на рік.

 

Загалом, більше двох років підприємство, яке фактично не мало більше жодного відношення до місцевого електротранспорту, могло спокійно користуватись земельними ділянками на яких розташовані п’ять тягових підстанцій та безпосередньо тролейбусне депо.

 

Після прийнятті рішення міською радою земельні ділянки буде віднесено до земель запасу, не наданих у власність або користування.

 

«Управління розвитку транспорту та зв’язку неодноразово ініціювало розірвання даних договірних відносин, однак порозуміння з орендарем нам знайти не вдавалось. Тому, нажаль, справа дійсно затягнулась на цілих два роки. Це, звісно, створювало нам масу незручностей. Ми не мали змоги відкрити власну автошколу, розробити проект побудови паливно-заправної станції, аби закуповувати оптом паливо та заправляти наш транспорт самостійно. Усе це потребувало наявності у КП «Електротранс» власної землі. Сподіваюсь, що рішення щодо розірвання договорів та передачу землі у користування комунальному підприємству буде вирішено швидко», - прокоментував ситуацію начальник управління розвитку транспорту та зв’язку КМР Олександр Вергун.

 

ТОВ «Єлисаветградська транспортна кампанія» за рішенням суду від 22 листопада 2016 року визнано банкрутом та знаходиться у стадії ліквідації. Фактичним власниками фірми є кропивницький підприємець-олігарх Євгеній Бахмач, його дружина Наталя Бахмач, бізнес-партнер сім’ї Зоя Тарасенко та ТОВ «Гранекс», засноване ПАТ «Кіровоградграніт» кінцевими бенефіціарами якого є подружжя Бахмачів.