#
#
У грудні в Україні зафіксовано 22 випадки порушень прав журналістів, 2 з них на Кіровоградщині

Станом на 28 грудня Інститу Масової Інформації зафіксував загалом 22 випадки порушень свободи слова та прав журналістів на території України. Найбільшу кількість порушень прав журналістів цього місяця експерти ІМІ зафіксували у категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – 7 випадків. Такими є дані, що подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

 

Цього місяця кількість перешкоджань на тому ж рівні, що і у листопаді. Ця категорія тримає своє лідерство з порушень свободи слова.

 

До трійки лідерів з порушень, окрім перешкоджання, також увійшли “доступ до публічної інформації” та “юридичний тиск” – по 4 випадки відповідно, та погрози і залякування журналістів – 3 випадки.

 

Побиттів цього місяця зафіксовано 2 випадки, а також по 1 випадку у категоріях “кібер-атаки” та “політичний тиск”.

 

Загалом у грудні ІМІ зафіксував порушення свободи слова та прав журналістів у 9 областях України. Лідерами таких порушень цього місяця стали Київ – 12, Кіровоградщина та Тернопільщина – по 2 випадки відповідно. В інших регіонах зафіксовано по одному випадку порушення свободи слова.

 

Порушували право журналістів на професію у грудні переважно приватні особи,  місцева влада та правоохоронці.