#
#
«Улюбленці» міськради або Кого з будівельників нагородив міський голова Кропивницького

Сьогодні ранком міський голова Кропивницького Андрій Райкович з нагоди Дня будівельника провів зустріч з представниками галузі та окремо привітав «кращих з кращих», котрим дістались подяки від міської влади, а двом обраним ще й цінні дарунки – іменні годинники.

Примітно, що з 8 нагороджених лише однак особа, провідний будівельний експерт Людмила Мурова, була представником державної установи – філії ДП «Укрдержбудекспертиза», інші ж виявились працівниками п’ятьох приватних фірм. Ми вирішили з’ясувати, що ж такого цінного для громади Кропивницього встигли побудувати дані фірми та чи не мають вони прямого зв’язку з міською радою.

 

МПМф «Полюс»

 

Першим серед нагороджених виявився бригадир приватного малого підприємства фірми «Полюс» Юрій Аджамський.  Сама фірма належить жителю Кропивницького Остапенко Анатолію Петровичу та, згідно даних Держреєстру, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Цікаво, що «Полюс» має один і той самий контактний номер телефону, +380962000685, з іншою будівельною фірмою ТОВ «БК Альтаір» котра має прописку у Києві та зареєстрована на жителя Знам’янки Федоренка Андрія Миколайовича. Останній восени минулого року балотувався в депутати Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, однак не набрав достатньої кількості голосів навіть на повторному голосуванні.

Однак повернемось до ПМПф «Полюс». За даними Вісника державних закупівель, з 2008 року фірма виграла лише 3 тендери на загальну суму 0,55 млн. грн., у 2010 та 2011 роках. Усі три тендери проводило Територіальне відділення Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області.

Без тендерів, однак, фірма також непогано заробляє, особливо на міській раді Кропивницького. Так з початку 2016 року, за даними офіційного порталу публічних фінансів, фірма уже одержала від управління капітального будівництва міської ради 6 платежів на загальну суму 359,19 тис. грн.. Більшість підрядів стосуються капремонтів приміщень навчальних закладів міста.

ТОВ «Кронос-Лідер»

 

Наступним у списку привітань виявився головний інженер ТОВ «Кронос-Лідер» Сергій Білоконь. Саме підприємство, котре за даними Держреєстру наразі належить Ользі Вікторівні Білявській, а до цього знаходилось у співвласності Артема Литвиненка та Володимира Ткаченка, вже встигло двічі за цей рік «засвітитись» у ЗМІ. Першого разу фірму було помічено у квітні 2016-го, коли працівники «Кронос-Лідер» почали зводити паркан навколо ділянки поруч приміщення «Укртелекому». А вже через три місяці фірма за переговорною процедурою виграла тендер оголошений управлінням капітального будівництва міськради на реконструкцію гідротехнічного вузла на Інгулі, котрий вартуватиме місту 4,37 млн. грн. Загалом, за даними Вісника держзакупівель це перший і єдиний  тендер виграний фірмою починаючи з 2008 року.

Станом на сьогодні, за даними порталу публічних фінансів, починаючи з січня 2016 року фірма вже отримала з бюджету 1,617 млн. грн.

За юридичною адресою ТОВ «Кронос-Лідер», місто Кіровоград, вул. Промислова, будинок 15, прописано ще дві фірми – ТОВ «Прострой», котра одноособово належить Білявському Анатолію Івановичу, та ТОВ «Авто-просто» співвласником котрої крім Білявського є ще й Борщенко Леонід Леонідович.

ПП «Камелот-3000»

 

Від приватного підприємства «Камелот-3000» нагороди отримали одразу троє співробітників, виконавці робіт Віктор Макаренко, Василь Кучеренко і Андрій Циганенко. Саме ж підприємство, що належить  Олександру Кокошу, неодноразово фігурувало в матеріалах ЗМІ, у зв’зку зі своєю активною та не завжди «чистою» участю у тендерах та підрядах на території міста та області. Наразі окрім приватного підприємства Кокош значиться як співзасновник Кіровоградської обласної ГО «Громадський контроль Кіровоградщини», котре заснували, окрім нього, нині покійний депутат-регіонал Едуард Іванов, колишній зам Кокоша, а нині власник ПП «Ескалібур-3000», котре прописано за однією юридичною адресою з «Камелот-3000», Валентин Радченко, а також Антон Шевченко - начальник управління адміністративних послуг міської ради Кропивницького. Числиться Олександр Кокош і як один із засновників ГО «Центральний козацький регіон» та ГО «Автоветеран».  Мабуть саме через любов до автомобілів на початку року Кокош вирішив продати за 6 тис. доларів  представника німецького автопрому, автомобіль Wanderer 1939 року випуску.

Починаючи з 2008 року ПП «Камелот-3000» виграло 9 тендерів на загальну суму трохи більше 30 млн. грн.. Лише останній тендер «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Генерала Жадова, м. Кіровоград, 102 мікрорайон», під час котрого тендерним комітетом було відхилено 3 дешевші пропозиції, вартував понад 20 млн. грн.. Договір між управлінням капітального будівництва КМР та ПП «Камелот-3000» було підписано 29 червня цього року.

Станом на сьогодні, за даними порталу публічних фінансів, з початку року міська рада вже перерахувала фірмі 500 тис. грн. передоплати за будівництво майбутньої багатоповерхівки.

ПП «Компанія Будпромсервіс-Плюс»

 

Свою подяку від міського голови отримав і головний інженер проектів приватного підприємства «Компанія Будпромсервіс-Плюс» Олег Стовбун. За даними Державної архітектурно-будівельної інспекції України Стовбун у 2016 році виступав як проектувальник не тільки від ПП «Компанія Будпромсервіс-Плюс», а й від ТОВ «Промбезпека».

Власником приватного підприємства  «Компанія Будпромсервіс-Плюс» значиться Володимир Миколайович Бойченко.  За юридичною адресою фірми – Кіровоград, вул. Фісановича, будинок 6, прописані ще декілька організацій: ТОВ «Спецбудпожтехсервіс» Миколи Миколайовича та Олега Миколайовича Збарських, ПП «Альтус» Сергія Олексійовича Жебняка та Кіровоградське обласне спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство протипожежних робіт Добровільного пожежного товариства України.

Ще на початку цього року власником ПП «Компанія Будпромсервіс-Плюс» значився Маслов Володимир Олександрович  і саме з ним компанія виграла свій найбільший і останній на сьогодні тендер - виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції системи рециркуляції води у плавальному басейні "Нептун" м.Маріуполь . Свої послуги фірма оцінила у 65 тис. грн..

ПП «Компанія Будпромсервіс-Плюс», однак, досить активно працює з державними та комунальнимиустановами на позатендерній основі, спеціалізуючись, в основному, на ремонтах дахів. Починаючи січня 2016-го управліннями ЖКХ та фізичної культури і спорту міської ради Кропивницька на рахунку фірми було сплачено 672,98 тис. грн..

 

ПП «Енерго»

 

Ну і насамкінець іменний годинник було вручено Андрію Жилі, виконробу ПП «Енерго», котре належить Побережець Аллі Анатоліївні. Власниця не особливо вигадувала й зареєструвала за однією адресою, вул. Набережна, 11, одразу дві фірми – вже загадане ПП «Енерго» котре наразить проводить ремонті роботи безпосередньо в приміщенні міської ради Кропивницького, а також ТОВ фірму «Ексімсервіс», котре спеціалізується на наданні в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна. Окрім підприємницької діяльності Алла Побережець засвітилась і як власник землі в Лісопарковій зоні.

Починаючи з 2008 року ПП «Енерго» лише двічі вигравав на тендерах, отримавши підряди на суму близько 980 тис. грн.. Загалом же від міської ради фірмі Алли Побережець вдалось отримати вже 4 грошові перекази на суму 749,19 тис. грн..