#
#
Відділ освіти Світловодської РДА систематично ухиляється від конкурентних торгів на закупівлях продуктів харчування
#

Починаючи з січня 2017 року відділ освіти, молоді та спорту Світловодської райдержадміністрації підписав 26 контрактів загальною вартістю 1,88 мільйонів гривень на постачання продуктів харчування. При цьому замовником завжди використовувався один і той самий код єдиного закупівельного словника: «15890000-3 – Продукти харчування та сушені продукти різні».

 

Досить типова ситуація яку, однак, виділяє один важливий фактор – усі договори були підписані за процедурою звітування, тобто без застосування конкурентних торгів, що могли б дозволити зекономити бюджетні кошти.

 

Подібна ситуація прямо порушує чинне законодавство в сфері публічних закупівель. Так відповідно до «Порядку визначення предмета закупівлі», затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України № 454 від 17.03.2016 року,  «…предмет закупівлі товарів визначається за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги…». Враховуючи що у 2017-му році поріг у 200 тисяч було перейдено уже на другій, а в 2018-му на четвертій закупівлі, як мінімум 22 рази відділ освіти потенційно уникав проведення конкурентних відкритих торгів чи допорогових закупівель.

 

Зовсім забули посадовці й про річний план закупівель відділу в якому за півтора роки немає жодної згадки про закупівлю товарів саме за кодом «15890000-3 – Продукти харчування та сушені продукти різні». Це у свою чергу також є порушенням законодавства, що може привести до отримання членами тенерного комітету  доволі значного штрафу. Зокрема статтею 164-14 «Кодексу України про адміністративні правопорушення» передбачено покарання за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель у вигляді накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Єдиного постачальника продуктів освітяни Світловолської РДА не мають, працюючи з десятком місцевих ФОПів.

 

Відповідні листи від імені «Центру медіарозслідувань «Прозоро», щодо встановлення факту уникнення процедури відкритих торгів та, відповідно, потенційної перевитрати бюджетних коштів наразі направлено до керівництва Світловодської РДА та управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.