#
#
Видимий лише Кіровоградській ОДА демпінг може коштувати обласному бюджету зайві 3,6 мільйонів гривень
#

Управління капбудівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації планує віддати підряд на будівництво Долинського групового водопроводу кропивницькому приватному підприємству «ВТ Кіровоград-Трансгазбуд». Відповідне повідомлення про намір підписати договір тендерний комітет управління опублікував у системі ProZorro 27-го липня.

 

За право отримати замовлення очікуваною вартістю 22,62 мільйони гривень змагалось три підприємства – вже згадане ПП «ВТ Кіровоград-Трансгазбуд», а також ТОВ «Монтажні системи» та ТОВ підприємство «АРТАЛЕКС». При цьому замовником, окрім власне ціни, було передбачено ще два критерії – строк виконання договору та можливість відтермінування оплати виконаної роботи.

 

За результатами проведеного аукціону, економічно найвигіднішу пропозицію подало ТОВ підприємство «АРТАЛЕКС» - 18,1 мільйонів гривень. Однак переглянувши подані учасником документи управління капбудівництва у підсумку відхилило пропозицію фірми. Підставою для такого рішення стала підозра у демпінгуванні – безпідставному заниженні вартості матеріалів які «АРТАЛЕКС» планував використати на будівництві. При цьому тендерний комітет замовника у своєму протоколі згадує про листи до Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати та Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Саме ці  інстанції, за логікою документу, мали б підтвердити підозри управління. На жаль, окрім згадки про направлення листів більше про вказаны інстанції тендерний комітет не згадує, тож зрозуміти чи були отримані які-небудь висновки, а тим паче про їхню суть, з протоколу тендерного комітету немає змоги. Як би там не було, комітет відхилив пропозицію «АРТАЛЕКСА» та перейшов до розгляду документів наступного учасника ПП «ВТ Кіровоград-Трансгазбуд», який зголошувався виконати замовлення за значно вищу від конкурента ціну – 21,7 мільйонів гривень.

 

Цікаво, що до редакції Центру медіарозслідувань «Прозоро» потрапили відповіді вже згаданих раніше Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати та Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. І, судячи зі змісту документів, аргументи Управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА є абсолютно безпідставними. 

 

Так експертний висновок торгово-промислової палати по суті являє собою таблицю усередненої вартості поліетиленових труб, яка сама по собі «не породжує ніяких правових наслідків відносно об’єктів оцінки», носить усереднений характер, а також залежить від розміру партії, умов оплати, а ціна при цьому може змінюватись.

 

Що ж до Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз,а то тут сиутація ще цікавіша. Адже документ, попри закиди управління капбудівництва підтверджує, що вартість основних будівельних матеріалів та виробів необхідних для виконання робіт, запропоновані ТОВ підприємством «АРТАЛЕКС», відповідають середньоринковим цінам по регіону станом на 27 червня 2018 року. Крім того інформація подана підприємством стосовно розрахунків витрат на експлуатацію машин і механізмів, які необхідно залучити для виконання робіт по об’єкту, відповідає вимогам ДСТУ-Н БД.1.1-1:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» та ДСТУ Б Д.1.1-2013: «Правила визначення вартості будівництва».

 

Враховуючи наявні відповіді стає зрозумілим чому замовник у своєму відхиленні пропозиції «Арталекса» не наводить витримки з відповідей інстанцій, до яких самостійно й звертався. Крім того це вказує на відсутність у поданих підприємством документів ознак демпінгу, безпідставність дискваліфікації та, по суті, можливу перевитрату бюджетних коштів, на які готове піти  управління капітального будівництва. На ці моменти «Центр медіарозслідувань «Прозоро» вже звернув увагу як замовника і керівництво облдержадміністрації, так і Держаудитслужбу України, до яких було направлено відповідні листи-оскарження.

  

Нагадаємо, з 2015 року Управління капітального будівництва Кіровоградської обласної державної адміністрації  очолює Сергій Проненко, який також входить до персонального складу спостережної ради Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. 

 

Приватне підприємство «ВТ Кіровоградгаз-Трансбуд» належить кропивничанину Олександру Бабіну. Очолює фірму Володимир Муляренко який займав посаду директора і при минулому власнику – Віталію Вінницькому. Наразі підприємство підписало через систему ProZorro 14 договорів загальною вартістю 40,66 мільйонів гривень.

 

Власниками ТОВ підприємство «АРТАЛЕКС», за даними аналітичної системи YouControl, є батько та син, Олександр Семенович та Олександр Олександрович Сипливці. Старший з підприємців ще у 2005 році балотувався до міської ради тоді ще Кіровограда від «Нашої України». З моменту запуску ProZorro фірма встигла отримати 6 бюджетних  підрядів на 21,73 мільйонів гривень.