#
#
Відмовившись від автобусів із російським корінням, Бобринецька міськрада зробить покупку у черкаського виробника
#

Відділ освіти, молоді та спорту Бобринецької міської ради підписав договір на поставку шкільного автобуса з черкаським приватним підприємством "Аймакс-Груп". Відповідний договір оприлюднений у системі електронних закупівель "ProZorro" .

Згідно підписаної угоди, до Бобринця привезуть спеціалізований автобус для перевезення школярів ATAMAN D093S2 вартістю 1,685 млн грн. Транспортний засіб має дизельний двигун екологічного класу ЄВРО-5, обладнаний сидіннями з інтегрованими підголівниками, підлокітниками, поясними ременями безпеки, багажниками для портфелів, звуковими і проблисковими маячками у салоні. Пасажиромісткість автобуса без водія 30 місць.

У результаті торгів міський бюджет зекономив на покупці автобуса лише 15 тис грн. Пропозиція черкащан виявилась дорожчою від пропозицій інших учасників приблизно на 230 тис грн. Ще два учасники ТОВ "Радіал-Україна" та ІП "АІС-Полтава" пропонували поставити автобуси "АС Р-4234 "Мрія", що пропонує на ринку кременчуцьке ТОВ "ВО Авто-Холдинг".
Відзначимо, що вінницька поліція розслідувала справу щодо посадових осіб ДП «УкрЦПСЗПС» та ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», якими було внесено недостовірні дані до Сертифікатів відповідності автобусів АС Р-Мрія екологічним вимогам ЄВРО-5. Сертифікати видавались у 2016 році ТОВ "ВО Авто-Холдинг", що, як ідеться в судових рішеннях Вінницького міського суду, призвело до незаконної реєстрації вказаних автобусів в Україні та постачання їх до відділів освіти.
Самі ж автобуси "Мрія" є переобладнаними ПАЗ-32053-07, що виробляються ТОВ "Павловський автобусний завод" у м. Павлово Нижегородської області Російської Федерації. Павловський автозавод внесений до списку юридичних осіб, до яких застосовуються санкції, введені РНБО у квітні 2017 року.

Російське коріння автобусів "Мрія" стало однією з причин відхилення пропозицій вказаних учасників. Подані на торги документи ТОВ "Радіал-Україна" та ІП "АІС-Полтава" з різних причин не відповідали умовам тендерної документації: відсутність мокрих печаток, частин документів.

Згідно Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, ТОВ "Радіал-Україна" зареєстроване у Києві. Власником і керівником підприємства є харків'янин Владислав Куліков. Іноземне підприємство "АІС Полтава" заснували Сергій Труш та Андрій Цюрюпа, який у 2015 році балотувався до Полтавської облради від партії "Сила людей". Підприємство має полтавську прописку, ним керує Вадим Вашак.

Переможець торгів, ПП "Аймакс-Груп", зареєстрований у Черкасах. Засновником і керівником підприємства з 8 жовтня 2015 року є Сергій Попадько, який на місцевих виборах у 2015 році був кандидатом у депутати Черкаської облради від партії "Укроп" і на той час значився безробітним. Виробником автобуса, що фірма-переможець поставить для Бобринця, є підприємство ПАТ "Черкаський автобус". Воно ж є розробником лінійки "ATAMAN", що створювалась на основі автобусів Богдан А 092.