#
#
За рік в Україні зафіксовано 274 порушення свободи слова. Кіровоградщина в десятці областей-порушниць
#

Протягом 2017 року на неокупованій території України було зафіксовано 274 випадки порушення свободи слова, що на десяток більше минулорічного показника. Такими є дані щорічного дослідження Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

 

До трійки категорій-лідерів за кількістю порушень увійшли перешкоджання законній журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації та погрози і залякування журналістів.

 

Першість у анти-рейтингу областей де найчастіше трапляються випадки порушень традиційно залишається за Київщиною – 79 зафіксованих інцидентів. На Кіровоградщині, а також Вінничині, Запоріжжі та Донеччині за рік відбулось по 10 порушень, що вивело регіони на 7 позицію даного анти-рейтингу.  

 

За даними дослідження ІМІ, основними нападниками на журналістів та порушниками свободи слова у 2017 році були приватні особи (150 випадків), місцева влада (49 випадків), та правоохоронні органи (33 випадки). Нагадаємо, що в 2013-2014 роках основними агресорами і порушниками прав журналістів були представники правоохоронних органів та місцеві чиновники.

Крім того, негативною тенденцією є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року зафіксовано 13 випадків, у порівнянні з минулим роком, коли було зафіксовано лише 4 таких випадки.

 

“Цього року збільшення порушень свободи слова у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося за рахунок таких категорій, як: доступ до публічної інформації, кібератаки, пошкодження майна журналістів та політичний тиск. Зокрема, показники по двох останніх категоріях зросли втричі. Також збільшення порушень відбулося за рахунок зростання кількості судових позовів проти ЗМІ, юридичного та економічного тиску”, – наголосила медіа-експертка ІМІ Катерина Дячук.