#
#
Забувши вказати кількість замовленого антисептику кропивницькі медики планують віддати підряд столичному новачку
#

Територіальне медичне об'єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» оголосило про намір підписати з ТОВ «Дезпланет», яке має 5-тимісячну історію існування, договір на постачання 500 одиниць антисептичних та дезінфікувальних засобів загальною вартістю 94,2 тисячі гривень. Відповідна інформація була розмішена медзакладом в системі публічних закупівель ProZorro минулого четверга, 16 серпня. При цьому замовник не лише проігнорував більш вигідну пропозицію, а й «забув» включити до умов закупівлі детальну інформацію про предмет поставки.

 

Участь у допороговій закупівлі, оголошеній Центром екстренної меддопомоги на почату серпня, взяли вже згадане ТОВ «Дезпланет» жителя Шостки Дмитра Трояна та ТОВ «Імед» киянки Яни Почеп. Останнє готове було виконати замовлення медиків за 73,98 тисяч гривень, однак рішенням тендерного комітету дану пропозицію було відхилено. Причини подібного рішення замовник так і не вказав.

 

 

Цікаво, що у своїй тендерній документації замовника цікавили засоби «СефДез  інстру», «СефДез хенд» та «СефДез квік», однак відповідаючи на питання одного з потенційних учасників медики заговорили вже про «Квік ДЕЗ».

 

 

Так само, в обговореннях, вперше була озвучена й вимога щодо точної кількості поставленого товару. Жодної згадки про фасування засобів в тендерній документації немає. Так само відсутня й «графа "Примітки до частини (лоту) предмета закупівлі"» на яку посилається замовник у своїх відповідях.  

 

 

Враховуючи що до тендерної документації замовником так і не було внесено жожних змін залишається абсолютно незрозумілим якими документами керувався тендерний комітет при визначенні переможця торгів. Нагадуємо, що пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.  Крім того згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом».

 

Наразі від імені Центру медіарозслідувань «Прозоро» замовнику направлено відповідний лист з оскарженням результатів даної закупівлі як такої яка порушує норми чинного законодавства та суперечить основним принципам публічних закупівель.

 

Територіальне медичне об'єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» от вже 12 років очолює Олексанр Ярошенко, рідний брат знаного у місті екс-депутата та екс-судді Володимира Ярошенка.