#
#
Задекларована земля та мільйони керівництва Устинівської РДА

Устинівський район Кіровоградської області - територія не надто примітна особливими подіями чи явищами, однак знана значними сільськогосподарськими угіддями. Чисельність населення  у 14 тисяч осіб, на території понад 94 тис. га., говорить сама за себе, головне багатство тут - земля.  Ми вирішили проаналізувати офіційно задекларовані статки керівництва району та пошукати в них невідповідності реальному стану речей.

 

Фермерські угіддя голови РДА

                                                               

За інформацією отриманої з декларації голови Устинівської РДА Анісімової-Шило Ольги Іванівни за 2015 рік посадовиця, котра попередньо займала посаду заступника голови Олександрійської РДА,  отримала 134,35 тис. грн. загального доходу з котрого 77,64 тис. грн. складала зарплатня, 49,29 тис. грн. – дохід від відчуження власного майна, а ще 7,4 тис. грн. було отримано від передачу майна в оренду. До останньої суми ми ще повернемось.

Чоловік чиновниці – Анатолій Шило, за минулий рік приніс до сімейного бюджету 50,67 тис. грн. з котрих 44,75 тис. грн. була заробітна плата, а ще 5,91 тис. грн. – «інші види доходів».

Серед наявного майна Ольга Анісімова-Шило задекларувала дві земельні ділянки – на 5,3 та 3,5 га, житловий будинок площею 49,3 м2 та 1/3 від квартири площею 54,5 квадратних метри. Є у чиновниці і два авто - DAEWOO Sens 2006-го року випуску та Hyundai Accent 2008-го.

У чоловіка майна значно менше – третина від квартири на 54,5 квадрати та гараж на 30,7 м2.

Як ми писали вище – минулоріч 7,4 тис. грн. Анісімова-Шило заробила на передачі в оренду власного майна. Згідно інформдовідки з держреєстру речових прав на нерухоме майно у 2014 році, строком на 5 років, Ольга  Анісімова-Шило віддала в оренду ТОВ «Комінтерн-Агро», що має прописку в Белізі, свої 5,3 га землі. Шляхом нескладних підрахунків дізнаємось, що чиновниця досить дешево оцінила орендну вартість своїх угідь – трохи більше 700 грн. за гектар, враховуючи, що в середньому фермери Кіровоградщини сплачуть власникам паїв від 1,5 до 2 тис. грн. за ту саму площу.

Наразі Ольга Анісімова-Шило суміщає роботу на посаді голови Устинівської РДА та депутатство від БПП «Солідарність» в Устинівській райраді.

 

Чистий перший заступник

 

Декларація першого заступника голови Устинівської РДА Яворського Михайла Анатолійовича виявилась досить коротко.

За 2015 рік посадовець заробив 68,27 тис. грн., більша частина котрих – 64,33 тис. грн. це зарплатня, а залишок матеріальна допомога. Що ж до дружини – Надії Яворської, то минулого року до сімейного бюджету супутниця життя чиновника судячи з усього не працювала – в декларації на місці заробітку стоять прочерки.

Є у посадовця й трохи майна –дві земельні ділянки площею 1,5 тис. м2 та на 0,1 квадратний метр – принаймні так записано в декларації, а також квартира на 28,6 квадратів. Крім того у власності Михайла Яворського є й автомобіль  - ВАЗ-21063 1984 року випуску.

На крайніх місцевих виборах, у 2015 році, Михайло Яворський, так як і його шеф - Ольга Анісімова-Шило, балотувався до Устинівської райради від БПП «Солідарність», однак для перемоги забракло голосів.

 

Молодий заступник та його дружина-мільйонер

 

Чи не наймолодшим замом Кіровоградщині наразі є 25-річний Віктор Павлович Дворовенко, котрий перейшов на посаду в Устинівську РДА полишивши досить перспективне місце начальника Устинівського районного управління юстиції у Кіровоградській області. Окрім того що Віктор Дворовенко з кінця 2015 року є депутатом Устинівської райради, від все того ж БПП «Солідарність», що і все керівництво РДА,  так ще є сином сільського голови з  багаторічним досвідом  – починаючи з 2006 року Павло Леонідович Дворовенко займає посаду голови Ганно-Леонтовичівської сільської ради.  

Судячи з усього під час роботи на керівній посаді в органах юстиції Віктор Дворовенко не навчився правильно заповнювати декларацію про майно,  доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Мало того що чиновник забув записати серед членів сім’ї двох власних доньок, так ще й при вказанні загальної суми доходу за 2015 рік у розмірі 32,89 тис. грн. пояснив лише походження 2,07 тис. грн. – матеріальна допомога. Щодо іншої частини вказаної суми, то можемо лише здогадуватись, що це була зарплатня  на посаді начальника райвідділу юстиції.  Задекларував чиновник і наявне майно – квартиру на 44,5 м2.

Найцікавішим, однак у даній декларації є дохід дружини посадовця – Дворовенко Юлії Миколаївни, котра до заміжжя мала прізвище Погорєлова. Так за 2015 рік пані Дворовенко, котра у червні 2015-го року зареєструвалась як ФОП з основним видом діяльності «Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами» умудрилась заробити 1,47 млн. грн.. Уся сума, згідно декларації Віктора Дворовенка є доходом від підприємницької діяльності.

До слова, батько Юлії Дворовенко – Микола Погорєлов у період з грудня 2012 по липень 2013 року також був зареєстрований як ФОП з ідентичним доньчиному видом діяльності.