#
#
«Коронавірусні справи»: чи карають за порушення карантинних обмежень на Кіровоградщині
#

Карантин, а з ним і обмеження в роботі та вільному пересуванні більшої частини населення країни, днями було продовжено до 11 травня. При цьому прем’єр-міністр України Денис Шмигаль окремо зауважив – правоохоронні органи слідуватимуть за додержанням українцями карантинних вимог, зокрема обов’язкового використання засобів індивідуального захисту типу респіратор чи маска, а також закриття закладів харчування та реалізації непродовольчих товарів. 

 

«Мотивацією» для виконання розпоряджень Кабміну мали стати зміни та доповненнями до статті 20 Закону «Про захист населення від інфекційної хвороби», а також нова стаття 44-3 в Кодексі України про адміністративні правопорушення – «Порушення правил щодо карантину людей». Остання передбачає вельми суттєві, як на пересічного українця, санкції, від 17 до 170 тисяч гривень.

 

Ми вирішили перевірити, наскільки активно правоохоронці складають «коронавірусні» протоколи про адмінправопорушення, а якщо точніше, як ці самі протоколи розглядаються потім в судах. Одразу повідомимо – результати невтішні.

 

З початку карантину і до 23 квітня, до Єдиного державного реєстру судових рішень було передано інформацію про розгляд судами Кіровоградської області 39 справ, що стосуються потенційних порушень карантинних обмежень. Від загального числа 18 справ повернули полісменами на дооформлення та доопрацювання у зв’язку з неналежним формуванням доказової бази. Ще 17 справ було закрито за відсутністю складу правопорушення, а в одному випадку суд обмежився по відношенню до обвинуваченого усним зауваженням. Лише в 3 справах все закінчилось накладенням штрафних санкцій.

 

Найбільший штраф у розмірі 34 тисяч гривень було накладено постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області. Порушником, за версією суду, є керуючий будівельно-господарського супермаркету "33 м2" який 19-го березня, не виконавши відповідну постанову Кабміну не припинив роботу магазину та продовжував приймати клієнтів. При цьому працівники супермаркету на момент фіксації порушення не мали засобів індивідуального захисту.

 

Під час розгляду справи чоловік вказував на те, що власником магазину є ТОВ "Мир стройки" де він не є посадовою особою, а значить не може бути притягнений до відповідальності. Даний аргумент, однак, не переконав суддю, яка винесла присуд – винен, штраф.

 

Санкції у вигляді 17 тисяч гривень штрафу було накладено й на підприємицю з селища Вільного, яка є власницею торгівельного павільйону громадського харчування «Ірмас». За торгівлю кавою власне й було складено адмінпротокол, який у суді обвинувачена визнала.

Останній штраф, також на 17 тисяч, отримала працівниця кафе-бару "Спотикач", що у Світловодську. В судовому засіданні підозрювана вину не визнала та пояснила, що її попросив власник відкрити заклад для ремонту сантехніки. Зі свого боку правоохоронці надали відеозапис з нагрудної камери інспектора, з якої видно, що у кафе-барі були відчинені двері, при вході висів графік роботи закладу, в приміщенні грала музика і були присутні відвідувачі. Наявні докази переконали суддю оштрафувати працівницю «Ірмаса» на 17 тисяч гривень.

 

Як бачимо, практика розгляду «карантинних справ» вказує на масу недопрацювань зі сторони правоохоронців, які або ж недостатньо ретельно готують документи для подання до суду, або й просто виписують протоколи там де це зовсім непотрібно.

Останні новини
Оцінки, додумування та неточності в заголовках, піар політиків під виглядом інфоприводів, некоректні узагальнення – такими були тенденції маніпуляцій в медіапросторі Кіровоградщини протягом 11-15 жовтня.
Піар Великого будівництва превалює серед усіх «джинсових» матеріалів у ЗМІ Кіровоградщини, Юлія Тимошенко лишається топ-спікером для «Прожектора», а судження та некоректні узагальнення потрапили в заголовки. Такими є тенденції в медіаполі області з 27 вер
Багато джинси та судження замість фактів. Такими були тренди маніпуляцій в медіаполі Кіровоградщини протягом 20-24 вересня. За цей період команда проєкту INFOCRIME.Кропивницький промоніторила 665 новин 10 популярних сайтів, п’ятничні випуски новин трьох