#
#
Розпильників протипожежного обладнання для кропивницьких освітян оштрафували на 108 тисяч
#

Антимонопольний комітет оштрафував дві кропивницькі фірми за махінації на тендері міського управління освіти. Про це повідомляє Центр медіарозслідувань «Прозоро» із посиланням на рішення Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27 лютого 2020 року.

 

Йдеться про ТОВ «АПС-Кіровоград» і ТОВ «Пожежно-технічний захист». У липні 2019 року обидва підприємства взяли участь у тендері управління освіти на встановлення протипожежної сигналізації у кількох навчально-виховних закладах Кропивницького за 1,85 млн грн. Фірми були єдиними учасниками аукціону і, судячи з перебігу торгів, не намагались конкурувати, знижувати цінову пропозицію.

 

Як повідомляв свого часу Центр медіарозслідувань «Прозоро», обидва підприємства зареєстровані за однією й тією ж адресою, мають між собою договірні правовідносини (оренда нерухомості), у тендерній документації вказували однаковий номер телефону. Тоді ж експерти Центру оскаржили закупівлю до АМКУ.

 

ТОВ «Пожежно-технічний захист» належить одіозному ексзаступнику обласного управління ДСНС Ігорю Парфьонову та криворізькому підприємцю Віктору Білому. Останній є керівником ТОВ «АПС – Кривий ріг» (ЄДРПОУ 36607394), засновниками якої є сім’я Адамовичів – Дмитро Олександрович, Олександр Олександрович та Лідія Володимирівна. Також Адамовичі є засновниками ТОВ «АПС–Кіровоград».

 

ТОВ «АПС-Кіровоград» належить експершому заступнику начальника УМВС області Юрію Дрозду, котрий нині є радником голови ОДА, Маргариті Явтушенко, а також ексначальнику головного управління МНС Олександру Адамовичу та його родичам Дмитру та Лідії Адамовичам.

 

Згідно з рішенням АМКУ, фірми вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

 

Зокрема, антимонопольники з’ясували, що:

  • директор ТОВ «Пожежно-технічний захист» Артем Дорул у 2010-2012 роках працював у ТОВ «АПС- Кіровоград»;
  • обидва підприємства орендували офіс у фірми батька Ігоря Парфьонова, до того ж, керівником цієї фірми є сам експосадовець ДСНС;
  • підприємства працювали з одних і тих же ІР-адрес, завантажували тендерну документацію та сплачували кошти за участь у торгах в один і той день, файли мали спільні властивості;
  • працівниця ТОВ «АПС-Кіровоград» була відповідальною за отримання кореспонденції ТОВ «Пожежно-технічний захист», а також фірми купували товари одна в одної.

 

Підприємства визнали порушення, їх оштрафували на 108 800 грн (по 54 400 грн кожне). Також відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», ТОВ «АПС- Кіровоград» і ТОВ «Пожежно-технічний захист» не зможуть брати участь у публічних закупівлях протягом трьох років.